500 کرد سوری وارد عراق شدند

مسئولان استان دهوک عراق اعلام کردند که در پی حمله نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه حدود 500 نفر از کردهای این کشور در چهار روز گذشته با فرار از مناطق درگیری، خود را به اقلیم کردستان عراق رسانده اند.

500 کرد سوری وارد عراق شدند

به گزارش شبکه خبری السومریه، مقامات استان دهوک اعلام کردند که نمودهای سوری در روزهای اخیر و در چند نوبت خود را به اردوگاه های آوارگان در اقلیم کردستان عراق رسانده اند.

از سوی دیگر سازمان های غیردولتی اقلیم کردستان عراق اعلام نموده اند که پس از هجوم ترکیه به شمال شرق سوریه، این نهادها در حالت آماده باش قرار دارند.

رئیس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه 17 مهر از شروع عملیات نظامی جدید ارتش این کشور موسوم به چشمه صلح در شمال شرق سوریه اطلاع داد؛ اقدامی که با واکنش تند بسیاری از کشورها بویژه کشورهای عربی و غربی رو به رو شده است.

این سومین عملیات نظامی غیرقانونی ارتش ترکیه در خاک سوریه است؛ پیش تر نیز آنکارا در دو عملیات سپر فرات (3 شهریور 95 تا 9 فروردین 96) و عملیات شاخه زیتون (30 دیماه 96 تا 4 فروردین 97) با همکاری گروه های تروریستی مورد حمایت خود، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف نموده بود.

در همین حال گروه های کرد پس از حمله ترکیه به سوریه و خارج شدن نیروهای آمریکایی از این کشور خواهان حمایت ارتش سوریه از خود در مقابل حملات ترکیه شدند.

در پی این درخواست ارتش سوریه با ورود به مناطق کردنشین کنترل کامل شهر منبج و شهرک های اطراف و شهر راهبردی عین العرب (کوبانی) را به دست گرفته است.

،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 9 آذر 1398 شناسه مطلب: 488

به "500 کرد سوری وارد عراق شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "500 کرد سوری وارد عراق شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید