370 خودروی اپتیما به ناوگان تاکسیرانی اضافه شد، سانتافه تاکسی می گردد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی امروز 370 دستگاه اپتیما و 60 سمند پایه گازسوز و همچنین 70 پژو دوگانه سوز به ناوگان تاکسیرانی تهران افزوده شد.

370 خودروی اپتیما به ناوگان تاکسیرانی اضافه شد، سانتافه تاکسی می گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در مراسم رونمایی از ناوگان نوسازی شده تاکسیرانی با سرمایه گذاری بخش خصوصی گفت: همه ساله در نیمه دوم سال بحث آلودگی هوا در اولویت قرار می گیرد و با یک چالش همیشگی روبرو بوده ایم.

وی اضافه نمود: اگر بخواهیم دیگر شاهد این مسائل نباشیم و سال آینده هوا روز های کمتری آلوده باشد، باید از الان اقدامات را شروع کنیم چرا که راه حل های کوتاه مدت چندان مؤثر نیست و باید کوشش را برای راه حل های اساسی بگذاریم که همکاری های جمعی نیز در این راستا ضرورت دارد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران ادامه داد: در تهران 27 هزار تاکسی فرسوده با سن بالای 10 سال داریم که این مسئله در شأن مردم نیست و در بروز آلودگی نیز بسیار تأثیرگذار است.

قنادان گفت: از طرفی تاکسی های فرسوده مبلمان شهری را تحت تأثیر قرار می دهد و از آنجایی که تاکسی نمادی از کلاس اجتماعی در شهر ها است باید به نوسازی این بخش توجه کنیم.

وی گفت: از 27 هزار تاکسی فرسوده بخش بزرگ آن مربوط به ناوگان شخصی مالک است که با حمایت بخش دولتی، ماه های گذشته تسهیلات 50 میلیون تومانی برای نوسازی این ناوگان درنظر گرفته شده است، البته از منابع صندوق کارآفریرینی امید نیز استفاده نموده ایم.

قنادان گفت: نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی از بن بست قبلی خارج شده و جهت گیری های شرکت های خودروسازی نیز نسبت به قبل تغییر نموده است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: با ورود بخش خصوصی و سرمایه گذاری آن ها امروز 370 خودروی اپتیما، 60 دستگاه سمند پایه گازسوز و 70 پژوی دوگانه سوز به ناوگان تاکسیرانی پایتخت اضافه نموده شد که این موضوع محاسن زیادی را برای شهر تهران به همراه دارد.

قنادان گفت: از مزیت های ورود سرمایه گذار خصوصی به این حوزه این بوده که با واگذاری این تعداد خودرو 500 فرصت شغلی فراهم شده و تعداد این فرصت های شغلی تا 3 هزار مورد هم قابل افزایش است. از طرفی زمانی می توانیم از ظرفیت های دولتی استفاده کنیم که سرمایه گذار حقوقی وارد عمل گردد و این ظرفیت ها به تنهایی برای راننده شخصی قابل ارائه نیست.

قنادان گفت: همچنین 3 تا 5 درصد ناوگان تاکسیرانی تهران برای خدمات لوکس سفر احتیاج است که لازم داریم خودرو های کلاس A. را در این زمینه اختصاص دهیم. 800 مورد این خودرو ها در تاکسیرانی داشتیم که در راستا هایی مانند فرودگاه استفاده می شد و امروز 400 مورد هم اضافه و بنا داریم ظرفیت ها را بیش از 50 درصد ارتقا دهیم.

قنادان گفت: 7 هزار ون تاکسی نیز در تهران وجود دارد که همه فرسوده است، ولی به دلیل قیمت این خودرو، اشخاص کمتر وارد نوسازی آن شده و ضروری است سرمایه گذار حقوقی در این زمینه نیز پای کار آید.

کریمی قائم مقام شرکت پاکروتاکسی که به عنوان بخش خصوصی در نوسازی ناوگان تاکسیرانی نقش داشته، در این مراسم گفت: بخش خصوصی به موضوع هوای پاک توجه داشته و بر همین اساس واردات خودرو های هیبردی را انجام دادیم که بعداً متوجه شدیم در این زمینه امکان استفاده از خودروی تولیدداخل نیز وجود دارد، بر همین اساس وارد عمل شده و خودرو هایی را از شرکت های داخلی خریداری کردیم.

وی گفت: همچنین از مسؤولان خواهان شدیم که اجازه دهند مردم از تکنولوژی پیشرفته جهان استفاده نمایند و بر همین اساس تأمین و نوسازی تاکسی ها از خارج نیز انجام گیرد.

در ادامه یوسف زاده مدیرعامل شرکت پاکسیما گفت: 60 خودرویی که از ایران خودرو اخیراً تحویل گرفتیم، شرایط آن به صورتی بود که این خودرو ها با قیمت 72 میلیون تومانی به صورت نقدی پرداخت شد و پس از تحویل از نمایندگی، حدود یک ماه بعد متوجه شدیم اگزوز های خودرو ها پایین افتاده، مجبور شدیم خودرو ها را به تعمیرات بفرستیم و گویی کار برعکس شده چرا که با نوسازی خودرو ها دیگر نباید کار به تعمیرگاه بکشد، ولی ما پس از تحویل خودرو باید برای تعمیرات اقدام کنیم.

وی گفت: یک مورد از این خودرو ها را استفاده کردم و پس از 1300 کیلومتر پیمایش اگزوز آن به صورت کامل احتیاج به تعویض داشت که با این شرایط سرمایه گذار قطعا فراری می گردد.

وی گفت: از طرفی برای اینکه از اسقاط خودرو های فرسوده استفاده کنیم باید 25 میلیون تومان بپردازیم تا یک خودرو از رده خارج گردد و سه ماه پس از این مسئله، خودروی نو خریداری کنیم که خودروی نو هم تهیه آ دردسر های خود را و حتی موجود نیست.

یوسف زاده گفت: از طرفی راننده ها شرایط سختی رادارند و اگر کندید ریاست جمهوری شوند راحت تر است تا راننده این تاکسی ها باشند. کار را تسهیل کنید که راننده های تاکسی بتوانند کار نمایند.

وی گفت: همه جای جهان خودروسازان به آپشن های خود اضافه می نمایند، ولی ما کم، و این موضوع برای تاکسی ها حساس تر است چرا که پیمایش بیشتری دارد و باید کیفیت بیشتری برای آن ها لحاظ گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 29 دی 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 591

به "370 خودروی اپتیما به ناوگان تاکسیرانی اضافه شد، سانتافه تاکسی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "370 خودروی اپتیما به ناوگان تاکسیرانی اضافه شد، سانتافه تاکسی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید