گروهی بایدمسئول پیگیری اجرای مصوباتشورای هماهنگی اقتصادی قواشود

محمود بهمنی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگاران، در خصوص اجرایی تر شدن مصوبات شورای هماهنگی اقتصادی قوا و الزام دستگاه ها به اجرای مصوبات آن گفت: تشکیل این شورا ایده بسیار خوبی بوده و باید میان کارشناسان اقتصادی و تصمیمات این شورا هماهنگی ایجاد گردد و آنچه که قابل اجراست، از سوی شورا ابلاغ گردد.

گروهی بایدمسئول پیگیری اجرای مصوباتشورای هماهنگی اقتصادی قواشود

وی در خصوص نگرانی کارشناسان مبنی بر بی توجهی بدنه دستگاه ها به مصوبات شورای هماهنگی اقتصادی قوا گفت: باید یک هیئت یا گروه از سوی این شورا مسئولیت پیگیری اجرای مصوبات آن را بر عهده داشته باشد و به شورا گزارش بدهد؛ در حال حاضر چنین چیزی دیده نمی گردد، اما امیدواریم با توجه به حضور سه قوه در این شورا، این گام مثبت نیز برداشته گردد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره ساز و کار حساب کشی از دستگاه ها برای اجرای مصوبات شورای هماهنگی اقتصادی قوا، توضیح داد: این مسئله باید با بهره گیری از ابزار نظارت دنبال گردد؛ به عنوان مثال، مصوباتی که مربوط به مسائل پولی و بانکی است، حتماً باید از سوی بانک مرکزی نظارت گردد و مسائل مربوط به کلیت وظایف دستگاههای دولتی باید از سوی دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور پیگیری و رصد گردد.

بهمنی اعلام نمود: البته این نهادهای نظارتی تاکنون هم بوده اند، اما مسئله اینجاست که در ارتباط با مصوبات شورای هماهنگی اقتصادی قوا و با توجه به جنگ اقتصادی، این نهادهای نظارتی باید تقویت شوند و جدی تر حرکت نمایند.

وی اضافه نمود: به نظر من، سازمان بازرسی کل کشور می تواند مسئول پیگیری مصوبات این شورا باشد و در کنار آن، دیوان محاسبات و بانک مرکزی نیز اجرای بخش دیگری از مصوبات را پیگیری نمایند؛ هماهنگی میان این سه بخش نیز از سوی خود شورا و در قالب یک هیئت صورت بگیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 17 مهر 1397 شناسه مطلب: 26

به "گروهی بایدمسئول پیگیری اجرای مصوباتشورای هماهنگی اقتصادی قواشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروهی بایدمسئول پیگیری اجرای مصوباتشورای هماهنگی اقتصادی قواشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید