کنفرانس ملی شیمی تجزیه ایران در سمنان برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران، بیست و ششمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران با حضور 450 شرکت کننده و مسئولان استانی و شهرستانی، علاقه مندان به علم شیمی، محققان، دانشجویان، پیشکسوتان و پژوهشگران از سراسر ایران اسلامی در هفت محور هم زمان با ظهر دوشنبه به میزبانی دانشگاه سمنان شروع به کارکرد.

کنفرانس ملی شیمی تجزیه ایران در سمنان برگزار گردید

طیف سنجی تجزیه ای، کمومتریکس، نانو شیمی، شیمی تجزیه و صنعت و شیمی تجزیه و محیط زیست، الکتروشیمی تجزیه ای، کروماتوگرافی و روش های جداسازی از محورهای این همایش هستند.

ارائه 30 مقاله به صورت سخنرانی

دبیر همایش علمی شیمی کشور در مراسم افتتاحیه این همایش در دانشگاه سمنان بابیان اینکه 371 عنوان مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال و پس از داوری، 305 عنوان مقاله برای ارائه در این همایش پذیرفته شده است، گفت: 30 عنوان مقاله به صورت سخنرانی و 275 عنوان مقاله به صورت پوستر در این همایش ارائه می شوند.

علی رضا اصغری در بیان اهداف این همایش، تأکید کرد: تبادل اطلاعات، تجربیات و برقراری ارتباطات بیشتر بین پژوهشگران و محققان شیمی تجزیه کشور در کنار ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در این رشته علمی در زمره اهداف همایش هستند.

وی بابیان اینکه این همایش برای بیست و ششمین بار در سطح کشور به میزبانی سمنان برگزار می گردد، تأکید کرد: اختتامیه این همایش بعدازظهر روز پنجم شهریورماه 98 به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

انتشار 18 مجله علمی در دانشگاه سمنان

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان نیز در این مراسم ضمن بیان اینکه 277 رشته دانشگاهی در این دانشگاه تدریس می گردد، گفت: 30 هزار و 258 نفر از دانشگاه سمنان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فارغ التحصیل شده اند.

سیف الله سعدالدین گفت: 18 مجله علمی در دانشگاه سمنان چاپ می گردد که از این تعداد هشت مجله انگلیسی، 9 مجله فارسی و یک مجله عربی است.

وی بابیان اینکه دانشگاه سمنان 377 عضو هیئت علمی دارد که از این تعداد 21 نفر با مرتبه استادی، 88 نفر با مرتبه دانشیاری و 268 نفر با مرتبه استادیاری و مربی مشغول به فعالیت هستند، ابراز کرد: بر اساس رتبه بندی لایدن دانشگاه در سال 98 توانست رتبه 25 را در بین دانشگاه های سراسر کشور به دست آورد.

به گزارش خبرنگاران، طی این مراسم، طیبه مدرکیان از طرف انجمن شیمی ایران به عنوان شیمیدان برجسته کشور در بخش شیمی تجزیه در سال 98 تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 3 مهر 1398 شناسه مطلب: 297

به "کنفرانس ملی شیمی تجزیه ایران در سمنان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفرانس ملی شیمی تجزیه ایران در سمنان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید