کمالوندی از احتمال تغییر درصد غنی سازی اورانیوم اطلاع داد

فارس نوشت: سخنگوی سازمان انرژی اتمی، گفت: ممکن است، میزان و درصد غنی سازی اورانیوم در کشور تغییر کند.

کمالوندی از احتمال تغییر درصد غنی سازی اورانیوم اطلاع داد

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره میزان انباشت اورانیوم غنی سازی شده، گفت: در حال حاضر میزان انباشت اورانیوم غنی سازی شده بیش از 300 کیلوگرم است و سرعت انباشت افزوده می گردد در واقع غنی سازی همانند لوکوموتیوی می ماند که هر چه به جلو می رود بر سرعتش افزوده می گردد؛ درحال حاضر سطح غنی سازی ایران 4.5 درصد است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این سوال که آیا ایران از سطح غنی سازی 4.5 درصد عبور نمی کند، اظهار کرد: قرار ما این نیست که از غنی سازی 4.5 درصد عبور کنیم، فعلا در این سطح می مانیم. غنی سازی همانند قطاری سریع السیر است که ایستگاه بعد از 4.5 درصد، 20 درصد است.

کمالوندی اعلام کرد: در حال حاضر احتیاج فعلی کشور 4.5 درصد اورانیوم غنی سازی شده است اما اگر رآکتور تهران به سوخت احتیاج داشته باشد- تا چند سال آینده سوخت مورداحتیاج تامین است- و در صورتی که این سوخت به ایران تحویل داده نگردد ما می توانیم آن را فراوری کنیم.

وی ادامه داد: میزان غنی سازی اورانیوم در ایران تابع دو مولفه است؛ منطق فنی و احتیاج کشور و منطق سیاسی، ممکن است براساس منطق سیاسی میزان و درصد غنی سازی تغییر کند؛ همان گونه که براساس این منطق غنی سازی ها محدود شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی توضیح داد: در حال حاضر کشور احتیاجی به غنی سازی در سطح 20 درصد ندارد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 29 مرداد 1398 شناسه مطلب: 244

به "کمالوندی از احتمال تغییر درصد غنی سازی اورانیوم اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی از احتمال تغییر درصد غنی سازی اورانیوم اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید