کامرون: تروریست ها قصد دارند با زور ایدئولوژی خود را به دیگران تحمیل نمایند

خبرنگاران: نخست وزیر انگلیس درباره افزایش سطح تهدید امنیتی در انگلیس در کنفرانسی خبری گفت تروریست ها می خواهند با زور ایدئولوژی خود را به دیگران تحمیل نمایند.

کامرون: تروریست ها قصد دارند با زور ایدئولوژی خود را به دیگران تحمیل نمایند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دیوید کامرون در مورد درباره افزایش سطح تهدید امنیتی در انگلیس در کنفرانسی خبری حاضر شد و گفت: میان اسلام و افراطی گری جنگ وجود دارد. تروریست ها می خواهند با زور ایدئولوژی خود را به دیگران تحمیل نمایند.

کامرون اضافه نمود: از روبرو شدن با تروریسم در کشورمان هراس داریم.

وی همچنین نگرانی انگلیس از گسترش داعش به لبنان و اردن را ابراز داشت. کامرون تاکید نمود که افراطی گری بیانگر اسلام نیست اما کسانی وجود دارند به افراطی گری روی آورده اند و باید با آنها مقابله کرد.

نخست وزیر انگلیس ادامه داد: داعش به دنبال گسترش سیطره خود به اردن و لبنان است.

کامرون با اشاره به این موضوع که حوادث عراق تمام منطقه را تهدید می نماید گفت: اعتقاد داریم کسانی که سرها را می برند مسلمان نیستند چون اسلام دین بخشش و عشق و منبعی الهام بخش برای میلیون ها انسان است.

وی اضافه نمود: هر کسی را که قصد ملحق شدن به گروه داعش را داشته باشد بازداشت می کنیم.

نخست وزیر انگلیس در ادامه کنفرانس خبری خود گفت که وجود ساختارهای غیر دموکراتیک به فراهم آوردن شرایطی برای ایجاد تروریسم یاری می نماید.

وی بر ضرورت همکاری با سازمان های اطلاعاتی همپیمانان با هدف مقابله با افراطی ها تاکید نمود.

دیوید کامرون گفت که باید از انگلیسی ها در برابر تروریسم حمایت کنیم و علیه کسانی که به دنبال ترویج تروریسم در انگلیس هستند اقدامات امنیتی انجام می دهیم.

نخست وزیر انگلیس بیان کرد که مبارزه با تروریسم سال ها به طول خواهد انجامید و با تدبیر اقدام خواهیم کرد. وی گفت انگلیس قوانین جدیدی برای ضبط کردن گذرنامه سفر تروریست های احتمالی وضع خواهد نمود.

دیوید کامرون تاکید نمود که جامعه بین الملل باید با تروریسم و افراطی گری مقابله کند. وی گفت که راهبرد جدیدی را برای مقابله با هر کسی که از اقدامات تروریستی حتی در خارج از انگلیس انجام می دهد، وضع کردیم. کامرون ضمن اشاره به این موضوع که هر کسی را که پرچم داعش را برافرازد، بازداشت خواهیم کرد، گفت: با تهدید تروریستی صادر شده از سوریه و عراق روبرو هستیم.

نخست وزیر انگلیس گفت که خطر بازگشت جنگجویان خارجی به کشورهایشان وجود دارد و باید با آنها مبارزه و اقدامات بیشتری را برای مقابله با آنها اتخاذ کرد.

وی تاکید نمود که خطر بزرگی که با آن روبرو هستیم افراطی گری اسلامی مسموم بوده و با همپیمانان خود برای مقابله با تهدید داعش همکاری می کنیم.

دیوید کامرون با اشاره به این موضوع که داعش در عراق و سوریه پیروز نخواهد شد، گفت: افرادی را که با داعش و گروه های افراطی در ارتباط بودند را شناسایی کردیم.

وی گفت که آمریکایی ها حمله به گروه داعش را بر عهده گرفتند و این رویکرد مناسب برای مقابله با آنهاست.

نخست وزیر انگلیس تاکید نمود که داعش همه ما را در اروپا هدف قرار داده است.

ساعتی قبل ترزا می وزیر کشور انگلیس بیان کرد در واکنش به وقایع عراق و سوریه سطح تهدید امنیتی این کشور از قریب الوقوع به شدید افزایش می یابد.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 22 دی 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 574

به "کامرون: تروریست ها قصد دارند با زور ایدئولوژی خود را به دیگران تحمیل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامرون: تروریست ها قصد دارند با زور ایدئولوژی خود را به دیگران تحمیل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید