پیروزی آهنگریان در گام نخست، برنامه ادامه مسابقات نمایندگان ایران

به گزارش خبرنگاران، این دوره از مسابقات با حضور 600 ووشوکار از 102 کشور به میزبانی چین در سالن مین هانگ شهر شانگهای آغاز شد. عرفان آهنگریان در وزن 65 کیلوگرم نخستین نماینده ایران بود که به روی سکو رفت و در پیکار با جاناتان سوزا برادو از برزیل را در همان راند نخست با اختلاف 12 امتیاز رقیب را شکست داد و راهی دور بعد شد. وی در ادامه بابد با عبدل هریس از اندونزی پیکار کند.

پیروزی آهنگریان در گام نخست، برنامه ادامه مسابقات نمایندگان ایران

همچنین در رقابتهای تالو بخش زنان زهرا کیانی برای اجرای فرم جین شو به روی تالو فیلد رفت و با ثبت امتیاز 9.54 در رتبه چهارم قرار گرفت. کنندگان ماکائو، ویتنام و کره جنوبی در رتبه های اول تا سوم ایستادند.

در ادامه این رقابتها و در مبارزات نوبت عصر و در بخش ساندای بانوان در وزن 65 کیلوگرم الهه منصوریان با کننده فرانسه، در وزن 75 کیلوگرم یوسف صبری با حریفی از پاکستان و میلاد عارفی مقام در وزن 85 کیلوگرم با رومانی پیکار می کنند.

نکته جالب، بلیت فروشی مجزا برای سالن های تالو و ساندا است. بلیت ها از 35 تا 360 هزار تومان (تبدیل واحد پول چین یوان به تومان) فروخته می شود.

با توجه به اینکه ووشو یکی از ورزش های بومی و ملی چینی محسوب می شود، علاقمندان زیادی از ابتدای مسابقات در هر 2 سالن حضور یافته اند. تماشاگران چینی به شدت ووشوکاران کشور خود را مورد حمایت قرار می دهند.

اعضای تیم ایران به دلیل عملکرد پیروز در سال های اخیر از تیم های ویژه محسوب می شوند که ورزشکاران آن در بین علاقمندان و سایر تیم ها، شناخته شده هستند.

مهدی علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو و رئیس کمیته نظارت بر مسابقات جهانی شانگهای و حسین اوجاقی سرمربی تیم ملی ایران از صبح امروز و در سالن پیکارهای ساندا حضور یافتند. علی نژاد ابتدا در سالن بخش تالو حضور یافت و جوایز نفرات برتر فرم نن چوان را اهدا کرد.

این مسابقات به مدت چها روز در شانگهای ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 11 آذر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 494

به "پیروزی آهنگریان در گام نخست، برنامه ادامه مسابقات نمایندگان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی آهنگریان در گام نخست، برنامه ادامه مسابقات نمایندگان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید