پویش هلالی ها برای اهدای خون در کشور

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از اجرای پویش سراسری اهدای خون اطلاع داد و گفت که طی یک هفته گذشته قریب به 3000 هزار جوان در این پویش شرکت نموده اند.

پویش هلالی ها برای اهدای خون در کشور

رضا بامداد اصل در گفت وگو با خبرنگاران، دراین باره گفت: با توجه به اینکه همه ساله در فصل زمستان شاهد کاهش ذخایر خونی در کشور هستیم، سال جاری تصمیم بر آن شد تا پویش سراسری اهدای خون در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اجرا گردد و بر این اساس از جوانان هلال احمری خواسته شد که برای اهدای خون اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه این طرح با استقبال خوب جوانان هلال احمری روبرو شد، گفت: از 16 آذر تا به امروز قریب به 3000 جوان هلال احمری اقدام به اهدای خون نموده اند. همچنین در اجرای این طرح جوانانی که خون اهدا نموده اند، به عنوان سفیران اهدای خون شناخته شده و اقدام به ترویج فرهنگ اهدای خون در میان اطرافیان خود خواهند کرد.

بامداداصل با بیان اینکه پیش بینی می کنیم که تا انتها این طرح بیش از 10 هزار جوان هلال احمری اقدام به اهدای خون خود نمایند، گفت: امیدواریم که با انجام چنین اقداماتی فرهنگ اهدای خون در جامعه افزایش پیدا کند و دیگر در هیچ یک از ایام سال شاهد افت ذخایر خونی در کشور نباشیم.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به گزارش های سازمان انتقال خون از استان های دارای کمترین ذخایر خونی، گفت: ما با استفاده از این گزارش ها نیروهایمان را فراخوان می کنیم.

به گفته وی، طرح ملی و هماهنگ اهدای خون با عنوان پویش قرار مهربانی فعالیت می نماید و با توجه به اینکه تأمین سلامت انسان ها یکی از برنامه های توصیه شده فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر است، اجرای این طرح با استقبال نمایندگان آنان در داخل کشور نیز روبرو شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 13 بهمن 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 632

به "پویش هلالی ها برای اهدای خون در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پویش هلالی ها برای اهدای خون در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید