پرداخت 95 درصدی مطالبات چایکاران، باقی مانده بهای برگ سبز به زودی پرداخت می گردد

رییس سازمان چای از پرداخت حدود 95 درصد مطالبات چایکاران در امسال اطلاع داد و گفت: مابقی مطالبات آنها که سهم کارخانه های تولیدکننده چای خشک است، به زودی پرداخت می گردد.

پرداخت 95 درصدی مطالبات چایکاران، باقی مانده بهای برگ سبز به زودی پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگاران، دولت هر ساله برگ سبز فراوری شده در باغات چای را از چایکاران به صورت تضمینی خریداری نموده و بهای آن را با مشارکت کارخانه های فراوریکننده چای خشک، پرداخت می نماید که این فرآیند معمولا از بهار تا انتها مهرماه ادامه دارد.

در این رابطه حبیب دنیا خواه - رییس سازمان چای - درباره جدیدترین وضعیت خرید تضمینی برگ سبز چای و پرداخت مطالبات چایکاران در امسال اینگونه به خبرنگاران شرح داد که امسال حدود 112 هزار و 763 تن برگ سبز چای به ارزشی بالغ بر 220.3 میلیارد تومان از چایکاران خریداری شده است که از مجموع پرداختی دولت و کارخانه ها، حدود 95 درصد آن پرداخت شده و مابقی آن نیز به زودی به حساب چایکاران واریز می گردد.

وی با اشاره به فراوری 25 هزار و 366 تنی چای خشک در کشور، اظهار کرد: همه چای خشک فراوری شده، فروش رفته است و هیچ مسئله ای در بازار چای وجود ندارد.

رییس سازمان چای اعلام نمود: از میزان برگ سبز چای خریداری شده، 126.7 میلیارد تومان سهم دولت بود که تا تاریخ هشتم آبان ماه امسال همه آن پرداخت شده است و از سهم 93 هزار میلیاردی کارخانه های فراوریکننده چای خشک نیز تنها 11 میلیارد تومان آن باقی مانده که به زودی پرداخت می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 5 فروردین 1398 شناسه مطلب: 98

به "پرداخت 95 درصدی مطالبات چایکاران، باقی مانده بهای برگ سبز به زودی پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 95 درصدی مطالبات چایکاران، باقی مانده بهای برگ سبز به زودی پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید