پاییز متفاوت مهریز میزبان گردشگران است ، تلاقی دو اثر ثبت جهانی در مهریز

مدیر میراث فرهنگی مهریز گفت: پاییز متفاوت شهرستان مهریز میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

پاییز متفاوت مهریز میزبان گردشگران است ، تلاقی دو اثر ثبت جهانی در مهریز

خبرنگاران: مجاهد کرباسی درباره جاذبه های مهریز به خبرنگاران گفت: باغ جهانی پهلوان پور و قنات جهانی حسن آباد دو اثر ثبت شده در فهرست آثار جهانی یونسکو هستند که در شهر مهریز واقع شده است و با هم تلاقی می نمایند. این دو اثر جهانی در کنار بیش از 40 قلعه تاریخی و یکی از معدود کاروانسراهای مدور کشور، هشت باغ تاریخی از جمله باغ پهلوان پور و 106 اثر ملی بخشی از جاذبه های این شهرستان است. باغ و فنات جهانی و کاروانسرای زین الدین به همراه غار کاهبند و چنار تنگ چنار و همچنین کوه ریگ از آثار خاص مهریز است.

او اضافه نمود: 95 بنای تاریخی، 5 اثر ناملموس شامل آثاری مانند ترکه بافی، مراسم علم برداری و مراسم پیر نارکی جاذبه های دیگر این شهرستان است.

مدیر میراث مهریز با اشاره به جاذبه های طبیعی این شهرستان گفت: 6 اثر طبیعی در مهریز ثبت ملی شده است که محدوده کوه ریگ یکی از متفاوت ترین آثار طبیعی مهریز است. مهریز دارای 5 روستای هدف گردشگری است که می تواند برنامه گردشگران را شکل دهند.

کرباسی درباره زیرساخت های گردشگری مهریز گفت: 50 اماکن اقامتی و پذیرایی در مهریز فعال است. 22 اقامتگاه بوم گردی در مهریز فعالیت می نمایند که 8 اقامتگاه آماده افتتاح است.

او با اشاره در پیش بودن خزان پاییزی گفت: باغ شهر مهریز پر از درختان چنار است و به همین دلیل خزان این شهر بسیار زیباست. شهرستان مهریز آماده میزبانی گردشگران داخلی و خارجی است.

منبع: چمدان
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 10 آبان 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 420

به "پاییز متفاوت مهریز میزبان گردشگران است ، تلاقی دو اثر ثبت جهانی در مهریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاییز متفاوت مهریز میزبان گردشگران است ، تلاقی دو اثر ثبت جهانی در مهریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید