ونزوئلا خبر پرواز ماهان ایر به کاراکاس را تکذیب کرد

نیویورک- خبرنگاران- وزیر خارجه ونزوئلا خبر پرواز ماهان ایر به کاراکاس را تکذیب کرد و گفت: ما هرگز پرواز ماهان ایر را به ونزوئلا نداشته ایم و تا این لحظه هم نداریم.

ونزوئلا خبر پرواز ماهان ایر به کاراکاس را تکذیب کرد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، خورخه آرئاسا عصر پنج شنبه در نشست خبری که در مقر نیویورک سازمان ملل متحد برگزار گشت، این مطلب را در پاسخ به این سوال که اخیر ماهان ایر به کاراکاس پرواز داشته است، در این پرواز چه بوده است چرا که به نظر می رسید پرواز مسافری نباشد؛ مطرح نمود.

وی با تاکید بر اینکه این خبر نادرست است، اضافه کرد: در آن پرواز، هیاتی از ایران بود که یک پرواز چارتری را اجاره و به ونزوئلا سفر کرده بودند؛ ما درباره پرواز مستقیم بین تهران و کاراکاس مذاکره کردیم که برای نخستین بار در تاریخ روابط دو کشور رخ می دهد.

وزیر خارجه ونزوئلا گفت: این اطلاعات واقعی درباره آن پرواز و روابط ما با ایران است.

آرئاسا درباره همکاری های نظامی کاراکاس و مسکو هم گفت: سال ها پیش از این بیشتر تجهیزات نظامی ما از آمریکا بود، اما زمانی که آمریکا این همکاری را قطع کرد از دوره رئیس جمهوری چاوز ما تجهیزات نظامی خود را از روسیه تهیه کردیم.

وی اضافه کرد: این کار برای حفاظت از مردم، حاکمیت و استقلال ونزوئلا بود. از آن زمان تا کنون روسیه و ونزوئلا همکاری های نظامی داشته اند.

وزیر خارجه ونزوئلا با اشاره به اینکه آمریکا در همسایگی آنها به خصوص کلمبیا رزمایش های نظامی برگزار می کند، ادامه داد: آنها این کار را در جاهای دیگر جهان هم انجام می دهند. آنها فکر می کنند دکترین مونروئه جواب می دهد.

آرئاسا شرح داد: ما برای حفاظت از حاکمیت، استقلال و مردم خود با هر کشوری که لازم باشد، همکاری خواهیم کرد. بر همین اساس هم همکاری خود را با روسیه گسترش داده ایم که شامل همکاری های نظامی هم می شود. ما دفاع از خود در مواقع لازم را حق خود می دانیم.

خبر در حال تکمیل است

اروپام*1429

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 21 تیر 1398 شناسه مطلب: 188

به "ونزوئلا خبر پرواز ماهان ایر به کاراکاس را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونزوئلا خبر پرواز ماهان ایر به کاراکاس را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید