نماینده مهاباد: ایران و جامعه جهانی جلوی کشتار ترکیه را بگیرند

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن کشتار کردهای سوریه توسط دولت اردوغان بیان نمود: ایران و نهادهای بین المللی کشورهای اروپایی جلوی این کشتار را بگیرند.

نماینده مهاباد: ایران و جامعه جهانی جلوی کشتار ترکیه را بگیرند

به گزارش خبرنگاران، جلال محمودزاده کننده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس، گفت: از همکارانی که امروز با قاطعیت حمله ترکیه را محکوم کردند قدردانی می کنم. نهادهای بین المللی، دولت های جهان و مردم ایران نیک می دانید که ملت کُرد در طول تاریخ توسط دولت های استعمارگر مورد سوء استفاده بودند. 182 هزار کرد عراق در زمان صدام جنایتکار در طول فقط چهار ماه زنده به گور شدند. کردها بمباران شیمیایی حلبچه و سردشت را تجربه کردند، اما هیچ گاه از پا ننشسته و با حکومت های فاشیت و زورگو مبارزه کردند.

وی ادامه داد: لشگر زنان کُرد در کوبانی با خون خود خاک سرزمین شان را از تجاوز داعش حفظ کردند. در عفرین این فرزندان کرد برای نجات خاک شان 58 روز در برابر لشگر ترکیه تکفیری ها و نیروهای ناتو ایستادگی کردند. حال با خیانت آمریکا و دولت عثمانی ترکیه در جلوی چشم مردم جهان و نهادهای حقوق بشری مورد قتل و عام قرار می گیرند. جامعه جهانی هم فقط خود را به محکوم کردن و صدور بیانیه مشغول کرده است.

محمودزاده اظهار کرد: آیا این کردها نبودند که داعش را از پای در آوردند؟ آیا نیروهای ترسوی آمریکا می توانستند بدون حمایت کردها حتی یک روز با داعش مبارزه کنند؟ نتیجه شهادت 11 هزار کرد در مقابل داعش، آواره شدن آنها، گروگان دریافت و زنده به گور کردن زنان و دختران ایزدی توسط داعش این بود؟ جهان اینگونه جواب جانفشانی کردها را می دهد؟ دولت های جهان بدانند که کردها به آواره شدن، قتل عام و کوه ها عادت دارند، اما روزی که داعش و نیروها تکفیری بازگشتند چه خواهد شد؟

کننده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی شرح داد: ضروری است دولت جمهوری اسلامی ایران، آقای رییس جمهور، سازمان ملل متحد، کشورهای اروپایی، دولت سوریه و اتحادیه کشورهای عرب جلوی تهاجم درنده ترکیه را بگیرند و اگر نمی توانند حداقل در جنگی برابر بدون تجهیزات و هواپیماهای پیشرفته در برابر کُردها قرار بگیرند تا در میدان جنگ مشخص شود که چه کسی مرد جنگ است. دولت سوریه نباید بیش از این سکوت کند. آیا شهرهای کردنشین سوریه جزو خاک این کشور نیست؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 3 آذر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 475

به "نماینده مهاباد: ایران و جامعه جهانی جلوی کشتار ترکیه را بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده مهاباد: ایران و جامعه جهانی جلوی کشتار ترکیه را بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید