نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال کشور رونمایی می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری با اشاره به برگزاری مراسم رونمایی از نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال کشور در روز شنبه ، اعلام کرد: این هاب به عنوان نخستین هاب صادرات محتوای دیجیتال در حوزه های مختلفی چون نرم افزارهای تلفن همراه، محتوای ویدیوئی و انیمیشن فعالیت می نماید.

نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال کشور رونمایی می گردد

وی اضافه نمود: در حال حاضر 22 هزار برنامه نویس در حوزه طراحی و توسعه نرم افزارهای کاربردی فعالیت می نمایند که این تعداد، فعالیت قابل قبولی در بازارهای بین المللی ندارند و بازار داخلی آنها نیز بزرگ و قابل توجه نیست.

به گفته محمدی، بسیاری از این نرم افزارها ظرفیت حضور در بازارهای بین المللی را دارند؛ اما شرایط و ضوابط حضور در این بازارها را برای خود ایجاد نکرده اند. به طور مثال این نرم افزارها به زبان های رایج جهانی مجهز نیستند و طراحی مقبولی برای ارائه در بازار جهانی ندارند.

نرم افزارهای کاربردی ایرانی در بازار جهانی حضور می یابند

وی همچنین توضیح داد: به همین دلیل احتیاج بود که یک مجموعه ای برای حمایت از آنها شکل بگیرد تا این نرم افزارهای کاربردی شرایط فعالیت و فروش در بازارهای بین المللی را نیز بیابند و به بازارهای جهانی مانند اپ استور و گوگل پلی دست بیابند.

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تغییرات مورد احتیاج این نرم افزارها برای حضور در بازار جهانی، اعلام کرد: این مجموعه طراحی شده کوشش می نماید تا نرم افزارهای موجود برای ورود به بازارهای جهانی چند زبانه شوند و به عنوان واسطه ای بین المللی از حضور آنها در جهان حمایت کند. همچنین طراحی آنها در قالب یک مدل مورد پسند جهانی تغییر کند.

وی همچنین اعلام کرد: هاب صادراتی محتوای دیجیتال بخشی از یک پازل بزرگ تر به نام اکوسیستم اشتغال دیجیتال است. این اکوسیستم با برگزاری بوت کمپ ها و شتاب دهنده های برنامه نویسی، توسعه خواهد یافت. در واقع نرم افزارهای موجود ابتدا در بوت کمپ ها حضور می یابند، سپس به شتاب دهنده تبدیل می شوند و در مرحله نهایی پس از تبدیل شدن به یک شرکت، به بازارهای جهانی راه می یابند.

وی اضافه نمود: پلتفرم این هاب با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 2 مهر 1398 شناسه مطلب: 295

به "نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال کشور رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین هاب صادراتی محتوای دیجیتال کشور رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید