میرهاشم حسینی: آن آقا چه گلی بر سر تکواندو زده که حالا انتقاد می نماید؟، سجاد نباشد دلم می گیرد

تکواندوکار وزن 68- کیلوگرم ایران با تاکید بر اینکه در المپیک به دنبال بهترین نتایج خواهد بود، گفت: کار من با دریافت سهمیه تازه شروع شده است.

میرهاشم حسینی: آن آقا چه گلی بر سر تکواندو زده که حالا انتقاد می نماید؟، سجاد نباشد دلم می گیرد

میرهاشم حسینی در مصاحبه با خبرنگاران، درباره کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو در آخرین مرحله رقابت های گرندپری تکواندو در مسکو، اظهار کرد: 16 نفر برتر رنکینگ در این مسابقات حاضر بودند و واقعا سطح کیفی رقابت ها بسیار بالا بود. دریافت مدال در جمع رجحانن های دنیا کار بسیار سختی است اما خدا را شکر می کنم که توانستم به هدفم که کسب سهمیه المپیک بود رسیدم.

به نفعم بود با رنکینگ ششم سهمیه المپیک بگیرم

تکواندوکار وزن 68- کیلوگرم ایران اضافه کرد: خوشبختانه نفرات پایین تر از من در رده های 6 تا 10 رنکینگ در این مسابقات شکست خوردند و من با وجودیکه نتوانستم به مدال برسم اما با 17/8 امتیازی که گرفتم پیروز شدم با قرار دریافت در رده 6 رنکینگ المپیکی شوم. از آنجا که مطمئن بودم با قرار دریافت در رده ششم المپیکی می شوم در مبارزه آخر آنطور که باید مبارزه را جدی نگرفتم. قرار دریافت در رنکینگ 6 به نفع من بود چرا که در المپیک با نفرات اول و چهارم رنکینگ تا فینال مبارزه نمی کنم و باید با نفرات دوم و سوم مبارزه کنم تا ان شاءالله با نفر اول رنکینگ در فینال المپیک مبارزه کنم. به همین دلیل قرار دریافت در رنکینگ 6 به سودم بود و نمی خواستم در رده بالاتری قرار بگیرم. حتی استاد عسکری بعد مبارزات به من گفت می خواستم به تو بگویم در مبارزه شل کار کن و یا حتی به میدان نرو اما این کار را نکردم.

بخاطر کم تجربگی شکست خوردم

وی درباره شکستش مقابل دای هون لی کره ای در مبارزه نیمه نهایی گفت: حریف کره ای از تجربه بیشتری نسبت به من برخوردار بود و فکر می کنم در این مبارزه به کم تجربگی ام باختم و با یک فن چرخش بد موقع شکست خوردم(23-20). در بازی مقابل حریف چینی نیز اشباه داشتم و مدام حمله می کردم که خیلی از این حمله ها بدموقع انجام شد. البته حریف چینی نیز استراتژی اش را تغییر داده بود و من هم بعد از صحبت های استاد عسکری استراتژی ام را تغییر دادم اما در ثانیه های خاتمهی بخاطر اشتباهی که داشتم شکست خوردم. البته همانطور که گفتم اطمینان داشتم سهمیه گرفته ام و آنطور که باید مبارزه نکردم.

در این یکسال خیلی اذیت شدم

حسینی در ادامه مصاحبه با خبرنگاران، درباره کار بزرگ خود در کسب سهمیه المپیک با وجود عدم صدور ویزا برای حضور در رقابت های دنیای انگلستان و از دست دادن امتیاز حضور در این رقابت ها، گفت: واقعا در این یکسال خیلی اذیت شدم و بار روانی سنگینی روی دوشم بود. حضور در مسابقات متعدد و اتفاقاتی که برایم رخ داد باعث شده بود واقعا از نظر روحی و بدنی داغون بودم. خدا را شکر همه این سختی ها نتیجه داد و در نهایت به سهمیه المپیک رسیدم. وقتی سهمیه گرفتم تمام اتفاقات و سختی ها از جلوی چشمانم عبور کرد.

حتما در المپیک جبران می کنم

دارنده مدال نقره دنیا و طلای بازی های آسیایی با تاکید بر اینکه، کارش برای رسیدن به پیروزیت پس از کسب سهمیه تازه شروع شده است، گفت: حتما در المپیک جبران می کنم. کسب سهمیه هدف ابتدایی من بود و از امروز بدنبال خوشرنگ ترین مدال المپیک خواهم بود و با تمام قدرت به توکیو می روم تا برابر رقبایم به رجحان برسم.

یکی از مربیان هر چه دوست دارد می گوید

وی در ادامه با گلایه از نقدهای یکی از مربیان، گفت: یکی از مربیان هر چه دوست داشته به ما گفته است. البته شاید او چیزهایی را می بیند که ما در جریانش نیستیم. از دست او خیلی ناراحتم و واقعا نمی دانم دلیل این صحبت هایی که نموده چیست. مگر دوستان نمی دانند ما بخاطر مسائل تحریم هنوز با هوگوی معمولی تمرین می کنیم؟ اگر با هوگوی الکترونیکی تمرین می کردیم شک نکنید خیلی بهتر می توانستیم کار کنیم. خود این دوستان هم می دانند چه مسائلی داریم اما نمی دانم چرا باز این صحبت ها را مطرح می نمایند؟

آن مربی زمانی که بوده چه گلی به سر تکواندو زده؟

حسینی ادامه داد: مگر این آقا زمانی که مربی بود چه گلی بر سر تکواندوی ایران زد که حالا می خواهد به هر شکلی تکواندو را به چالش بکشد و منتقد شده است؟ نقدی هم اگر مطرح می گردد باید منصفانه و بر اساس واقعیات باشد نه اینکه بخواهیم با صحبت هایمان برای تیم ملی حاشیه درست کنیم. ما اگر هوگوی الکترونیکی داشتیم می توانستیم در تمریناتمان نقطه زنی کنیم و این موضوع خیلی در مبارزه ها موثر بود.

از انتخاب مهماندوست احساس غرور کردم

تکواندوکار وزن 68- کیلوگرم ایران در ادامه درباره انتخاب رضا مهماندوست به عنوان رجحانن مربی سال تکواندوی دنیا، گفت: آقای مهماندوست واقعا یک مربی خوب و فنی است و من به عنوان یک ایرانی از اینکه او به عنوان رجحانن مربی دنیا انتخاب شد احساس غرور کردم. نام من نیز در بین رجحانن تکواندوکاران دنیا بود و این انتظار را داشتم اما متاسفانه در نهایت به این عنوان نرسیدم.

دعای همه ما پشت سر سجاد است

حسینی درباره ناکامی سجاد مردانی در کسب سهمیه المپیک در مسکو علی رغم نمایش عالی و احتمال کسب سهمیه در رقابت گرنداسلم، گفت: سجاد برای دریافت سهمیه شانس دارد و با شایستگی زیادی که در او سراغ دارم قطعا به این هدف می رسد. او در مسکو عالی بود و خودم از نزدیک دیدم که چقدر خوب و بی نقص و شمرده کار کرد و امتیازاتش را گرفت. دعای همه ما پشت سر اوست و امیدوارم او هم سهمیه المپیک را بگیرد تا با 3 تکواندوکار به توکیو برویم که عالی خواهد شد. در این مدت با هم در مسابقات زیادی شرکت کردیم و به شخصه اگر قرار بر نبودن سجاد باشد دلم می گیرد و احساس غریبی می کنم. او مانند برادر بزرگتر و رفیق خوب همواره کنار ما بود و به تیم یاری کرد.

به المپیک نمی روم که زنگ تفریح باشم

وی در خاتمه با تاکید بر اینکه به چیزی جز خرسند کردن مردم و خانواده اش فکر نمی کند، گفت: قطعا به المپیک نمی روم که زنگ تفریح باشم. من نیامده ام که فقط سهمیه بگیرم و بعد به المپیک بروم و حذف شوم. با تمام توان تمرین می کنم و از جان مایه می گذارم تا در المپیک به بزرگترین افتخار برسم. از خودم انتظار زیادی دارم و دوست دارم دل مردم و خانواده ام را که در این مدت خیلی اذیت شدند شاد کنم. دست مربی ام را نیز می بوسم که همواره پیگیر وضعیتم بود و خیلی به من یاری کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 612

به "میرهاشم حسینی: آن آقا چه گلی بر سر تکواندو زده که حالا انتقاد می نماید؟، سجاد نباشد دلم می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرهاشم حسینی: آن آقا چه گلی بر سر تکواندو زده که حالا انتقاد می نماید؟، سجاد نباشد دلم می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید