مهدی زاده: عده ای برای حضور در المپیک به دنبال تخریب کادرفنی و ملی پوشان هستند، متوجه حرف دوستان در مورد هزینه اعزام ملی پوشان نمی شوم

ملی پوش کاراته ایران گفت: به نظر می رسد عده ای در کاراته به دنبال حضور در المپیک هستند و آنها فکر می نمایند که راه آن تخریب کادرفنی و ملی پوشان است.

مهدی زاده: عده ای برای حضور در المپیک به دنبال تخریب کادرفنی و ملی پوشان هستند، متوجه حرف دوستان در مورد هزینه اعزام ملی پوشان نمی شوم

امیر مهدی زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد سکوت رسانه ای اخیر خود گفت: احترام زیادی برای جامعه کاراته قائل هستم و اگر در کاراته دنیا رشد کردم از حمایت و دعای آنها بوده است. به همین دلیل وظیفه خود می دانم که به جامعه کاراته احترام بگذارم و در مورد عملکردم جوابگو باشم. البته این حق را دارم که بعضی مواقع سکوت کنم، اما احساس می کنم نباید فقط در بردها و پیروزیت ها صحبت کرد. باید در مواقعی که شرایط به گونه ای دیگری نیز رقم می خورد، این شجاعت را داشت که برای جامعه کاراته صحبت کرد.

تا قبل از امسال همواره بهترین و خوشرنگ ترین مدال ها را کسب کردم

وی در مورد عملکرد خود در سال های حضور در تیم ملی گفت: بعد از قهرمانی دنیا در سال 2012 زانوی خود را جراحی کردم و در سال 2013 در هیچ مسابقه ای شرکت نکردم. در سال 2014 پیروز به کسب طلای بازی های آسیایی، طلای دانشجویان دنیا و برنز مسابقات دنیای شدم. در سال 2015 قهرمان آسیا و در سال 2016 مجددا قهرمان دنیا شدم. در مسابقات قهرمانی آسیا 2017 یک بار دیگر قهرمان آسیا شدم و در سال 2018 نیز مدال برنز بازی های آسیایی را کسب کردم. این عملکرد نشان می دهد هر سال بهترین و خوشرنگ ترین مدال ها را کسب کردم.

مهدی زاده هیچ تغییری ننموده است

ملی پوش کاراته ایران اعلام نمود: حضور 7،6 ساله روی سکوی قهرمانی آسیا و دنیا توقعات را از من بالا برده است و همه دوست دارند امیر مهدی زاده همواره با خوشرنگ ترین مدال از مسابقات بازگردد، اما با تغییر وزن من شرایط تفاوت نموده است و احتیاج به زمان دارم. امیر مهدی زاده هیچ تغییری از لحاظ ورزشی و تمرینی ننموده است و می توان صحت ادعایم را از مربیان تیم ملی جویا شد. هنوز در اردوها سختی و زحمت زیادی می کشم تا شرایطی که در وزن 60 کیلوگرم داشتم را در وزن 67 کیلوگرم نیز به وجود بیاورم.

فشار و توقعات از من زیاد است

مهدی زاده با اشاره به فشارها و توقعات از خود عنوان نمود: حضور در لیگ برتر کارته وان ژاپن، دومین حضور من در وزن 67- کیلوگرم در مسابقات لیگ های برتر کاراته وان بود. در مسابقات قهرمانی آسیا که آن اتفاقات افتاد و نتوانستم مبارزه کنم. احساس می کنم بعد از تنها حضور در دو مسابقه، فشار و توقعات از امیر مهدی زاده زیاد است. باید واقع بینانه تر در مورد عملکرد من صحبت کرد و نمی گردد با دو مسابقه انتظار داشت همان عملکرد وزن 60- کیلوگرم را در وزن جدید داشته باشم.

دوست دارم مجددا به جمع بهترین ها بازگردم

وی اعلام نمود: ما حرفه ای ورزش می کنیم و باید حرفه ای نیز فکر کنیم و احساسی تصمیم نگیریم. در حال حاضر 10 کیلو وزن من تغییر نموده است و احتیاج به زمان دارم تا در این وزن شرایط گذشته را به وجود بیاورم. مطمئن باشید انگیزه های من نه تنها کمتر نشده است بلکه با حضور در وزن جدید انگیزه مضاعفی پیدا کردم. اولین نفری که دوست دارد مهدی زاده مجددا به جمع بهترین های دنیا بازگردد خودم هستم. با تمام وجود نیز کوشش می کنم، اما نمی گردد از بعضی واقعیت ها چشم پوشی کرد. نباید برای پیروزیت عجله کرد و احتیاج به فرصت دارم.

از نقدها مغرضانه برای تمرین بیشتر استفاده می کنم

دارنده دو مدال طلا و یک برنز دنیا در مورد نقدها اخیر از عملکردش گفت: تمام نقدها را می شنوم و سعی می کنم برای پیشرفت از نقدها سازنده استفاده کنم. از نقدها مغرضانه که جهت تخریب من و تیم ملی کاراته مطرح می گردد نیز برای انگیزه دریافت و بیشتر تمرین کردن استفاده می کنم. در کاراته به تجربه ای رسیدم که بتوانم شرایط را مدیریت کنم. نباید روی خود فشار و بار ایجاد کنم و می دانم با گذشت زمان از این شرایط خارج می شوم. در حال حاضر شکیبای، کوشش و زحمت مضاعف بهترین کار خواهد بود. صبر کردن بعد از تغییر وزن و شکست خودن، در حالی که المپیک را نیز پیش رو دارم کار بسیار سختی است. اینکه شکیبا باشم و فقط تمرین کنم واقعا شرایط سختی است، اما مطمئنم پیروز و سربلند از این شرایط بیرون خواهم آمد.

اینکه نباید به مسابقات کاراته وان اعزام شوم، انتقاد مغرضانه ای است

مهدی زاده با اشاره به بعضی نقدها مغرضانه در مورد تیم ملی گفت: در طی سالیان سال حضور و افتخارآفرینی در تیم ملی هیچ پاداشی از فدراسیون کاراته نگرفتم. فدراسیون کاراته در طی این سال ها برای رشد من هزینه و سرمایه گذاری زیادی نموده است. میلیاردها تومان خرج امیر مهدی زاده در طی این سال ها شده است تا پیروز به کسب صندلی دنیای و آسیایی بگردد. به عنوان دارنده دو مدال طلای دنیا، قهرمان بازی های آسیایی و قهرمان آسیا، در حال حاضر سرمایه فدراسیون کاراته هستم. اینکه بعضی عنوان می نمایند نباید در وزن 67- کیلوگرم بازیکنی به مسابقات کاراته وان اعزام گردد نقدها مغرضانه و به جایی نیست. هیچ کشوری را در دنیا سراغ نداریم که بخواهد سرمایه خود را از بین ببرد.

اظهارات بعضی کارشناس نماها قلب ملی پوشان و کادرفنی را به درد آورده است

وی با تاکید بر عدم توجه به دستاوردهای ملی پوشان در سالیان اخیر عنوان نمود: دستاورد ما در طی قهرمانی های سال های اخیر هیچ وقت دیده نشده است. تمام بچه ها پاداش های قهرمانی فرانسه، اتریش، آلمان و اسپانیا را از فدراسیون کاراته دریافت نکردند و هیچ کجا نیز صحبتی نکردند، چون فدراسیون را درک و در کنار آن بودند.در این شرایط از هجمه ای که علیه ملی پوشان و عدم اعزام آنها تنها به دلیل یک شکست به راه افتاده است واقعا متاسفم. کارشناس واقعی کسی است که حق را بگوید، اما عده ای کارشناس نما بحث هزینه اعزام را مطرح می نمایند.این نفرات نمی گویند برای امثال مهدی زاده هزینه شده است تا به این صندلی برسد. روی قهرمانانی مانند سجاد گنج زاده، ذبیح الله پورشیب و بهمن عسگری سرمایه گذاری شده است تا آنها رشد نمایند، آنوقت در این شرایط حرف کسانی که به راحتی می گویند اعزام ملی پوشان هزینه بر است را متوجه نمی شوم. مطرح کردن اینکه ما روی دست فدراسیون هزینه گذاشتیم اجحاف در حق قهرمانان ملی است که کاراته و کشور خود را در تمامی این سال ها دوست داشتند و با تمام وجود برای پیروزیت آن زحمت کشیدند. این اظهارات قلب تمامی بچه ها و کادرفنی تیم ملی را بعد از افتخارآفرینی سالیان اخیر به درد آورده است. این همه سال افتخارآفرینی و مدال آوری من دیده نشده است، اما یک شکست را به راحتی بزرگ جلوه می دهند. این صحبت ها برای ورزشکار از شکست در یک مسابقه دردآور تر است.

تصور دوستان در مورد کسب سهمیه المپیک اشتباه است

ملی پوش کاراته ایران در مورد شیوه کسب سهمیه المپیک گفت: در کشور ما بعضی تصور می نمایند تنها راه کسب سهمیه المپیک به وسیله رنکینگ است و این یک تصور غلط است. به وسیله رنکینگ تنها دو نفر برتر هر وزن می توانند کسب سهمیه نمایند، این در حالی است که یک مسابقه در فرانسه برگزار خواهد شد که در آن سه نفر برتر هر وزن مستقیم پیروز به کسب سهمیه می شوند. تمام ورزشکاران دنیا در مراحل مختلف لیگ های دنیای شرکت می نمایند تا خود را به مسابقات کسب سهمیه در فرانسه برسانند. واقعا برای من عجیب است که چرا که از فدراسیون بابت اعزام ملی پوشان به لیگ های دنیای انتقاد می گردد؟ نقدهای که نشان از عدم اطلاعات کافی دوستان است. کسانی که لب به انتقاد باز می نمایند باید یک مقدار اطلاعات خود را در مورد نحوه کسب سهمیه المپیک بیشتر نمایند. ما احتیاج داریم در لیگ های دنیای حضور داشته باشیم تا در مسابقات فرانسه حضور داشته باشیم.

عده ای به دنبال حضور در المپیک هستند و فکر می نمایند راه آن تخریب کادرفنی و ملی پوشان است

مهدی زاده با اشاره به دستاورد پیروز کاراته ایران در سالیان اخیر، عنوان نمود: به شخصه دوست دارم از کادرفنی تیم ملی بابت کوششی که برای پیروزیت ملی پوشان انجام می دهد تشکر می کنم. این کادرفنی در سالیان اخیر توانسته پیروزیت های زیادی را کسب کند و اینکه هر مرحله لیگ دنیای، وسیله ای برای انتقاد از کادرفنی و فدراسیون شده واقعا ناراحت نماینده است. ما در کوران مسابقات هستیم و باید هر دو هفته در مسابقات لیگ های دنیای شرکت کنیم. ملاک ما برای ارزیابی عملکرد کادرفنی و یک تیم پیروز باید مسابقات دنیای باشد که تیم ملی در مسابقات دنیای سه دوره اخیر پیروز و قهرمان بوده است. تیم ما در حال حاضر در فشار است و هر ماه در یک مسابقه حضور پیدا می نماید و بچه ها مجبور به تحمل کم کردن وزن و استرس هستند. به نظر می رسد عده ای در کاراته به دنبال حضور در المپیک هستند و فکر می کنم راه آن تخریب کادرفنی و ملی پوشان است. این موضوعات برای تیمی که قهرمان دنیا است و ملی پوشان که همواره در میان بهترین های دنیا حضور داشتند، ناراحت نماینده است.

نمی دانم در ایران چه اتفاقی افتاده که دوستان از حالا سهمیه المپیک را تقسیم می نمایند

وی با اشاره به باقی ماندن 8 مرحله از مسابقات کاراته وان برای کسب سهیمه المپیک گفت: هنوز هشت هزار امتیاز دست نخورده باقی مانده است و با کسب این امتیازات سرنوشت هر ورزشکاری به طور کامل تغییر می نماید. نمی دانم در ایران چه اتفاقی افتاده است که از الان در حال تقسیم سهمیه المپیک هستند. این کارشناسان با نادیده دریافت هشت هزار امتیاز باقی مانده نشان می دهند واقعا غیر حرفه ای هستند. با شنیدن صحبت های این دوستان به خوبی معین است که به دنبال صحبت های مغرضانه هستند.

امیدوارم با مدال ها خوشرنگ در المپیک جواب زحمات کادرفنی و فدراسیون را بدهیم

قهرمان کاراته دنیا در سرانجام اعلام نمود: باید از زحمات شهرام هروی، حسین روحانی، دکتر خواجوی، دکتر حجتی و ایزدی تشکر کنم که در این مدت تمام توان خود را برای پیروزیت تیم ملی گذاشتند. باید از فدراسیون کاراته و شخص طباطبایی که کوشش بسیاری برای اعزام تیم و دور بودن ملی پوشان از حاشیه انجام می دهد، تشکر کنم و امیدوارم بچه ها در المپیک با کسب مدال های خوشرنگ جواب زحمات طباطبایی و مجموعه مدیریتی فدراسیون را بدهند. همچنین نباید از زحمات جواد سلیمی غافل شویم. حضور سلیمی در مسابقات باعث می گردد که حقی از بچه ها ضایع نگردد و وظیفه تمام بچه ها است که از این موضوع غافل نشده و از او تشکر نمایند. یک مجموعه در حال کوشش است تا تیم ملی کاراته با بهترین شرایط به المپیک برسد و در توکیو پیروز باشد. با احترام به جامعه کاراته این صحبت ها را انجام دادم و باید بدانم در مواقع شکست هم باید جوابگو باشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 20 مهر 1398 شناسه مطلب: 349

به "مهدی زاده: عده ای برای حضور در المپیک به دنبال تخریب کادرفنی و ملی پوشان هستند، متوجه حرف دوستان در مورد هزینه اعزام ملی پوشان نمی شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی زاده: عده ای برای حضور در المپیک به دنبال تخریب کادرفنی و ملی پوشان هستند، متوجه حرف دوستان در مورد هزینه اعزام ملی پوشان نمی شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید