مدارس زمان آموزشی را رعایت نمی کنند

رئیس سازمان پژوهش آموزش و پرورش گفت: باید زمان آموزش که برای دوره ابتدایی 45دقیقه و برای متوسطه دوره اول 50 دقیقه است رعایت شود اما بررسی ها نشان داده که مدارس زمان آموزشی را رعایت نمی کنند.

مدارس زمان آموزشی را رعایت نمی کنند

به گزارش مهر، علی ذوعلم رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در دومین روز از گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش با اشاره به پروژه مهر، اظهار کرد: سه محور اساسی فضای آموزشی، معلم و کتاب درسی برای فعالیت مدارس ضروری است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار داشت: برای مهرماه سال98 از بهمن ماه پیگیر سفارش و توزیع کتاب ها هستیم و علاوه بر توزیع و فروش اینترنتی در حال حاضر 45 میلیون جلد کتاب تحویل داده شده است.

ذوعلم ادامه داد: در مهرماه سال 98 همه کتاب های درسی برای آغاز سال تحصیلی آماده شده است و از استان هایی که در موضوع سفارش و توزیع کتاب های درسی فعال بوده اند، قدردانی می کنم.

وی شرح داد: ثبت نام دانش آموزان کلاس دهم به دلیل انتخاب رشته تحصیلی، با تأخیر اجرا شده است که باید سریع تر جبران شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه کتاب های درسی مورد نقد صاحب نظران قرار بگیرد، گفت: محتوای آموزشی کتاب درسی دائماً در حال بازنگری است و در سازمان پیگیر نقد کتاب های درسی هستیم که یکی از این بسترها گروه های آموزشی هستند چراکه این گروه ها باید پیشران محتواهای آموزشی باشند.

ذوعلم با بیان اینکه ضروری است که نگرش موافق و هم سو به سند تحول بنیادین وجود داشته باشد، گفت: به همین منظور کارگروه های مفهومی برگزار خواهیم کرد که نیاز به مشارکت گروه های آموزشی دارد و اساتید مفاهیم سند را آموزش خواهند داد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار داشت: طرح بوم دریچه ای است که باید از آن دریچه تحولات زیادی را دنبال کنیم و در ایام تابستان تعدادی از مدیران مدارس کشور در دوره آموزشی بوم شرکت کردند که درخواست می کنم مدیران کل از این مدیران بخواهند تا محتوای این دوره را در اختیار مدیران مدارس دیگر قرار دهند و به آنها آموزش دهند.

ذوعلم با تأکید بر رعایت زمان آموزشی و زبان آموزشی درکلاس درس، اظهار کرد: باید دقت شود که زمان آموزش برای دوره ابتدایی 45دقیقه و متوسطه دوره اول 50 دقیقه است و حجم کتاب درسی زیاد نیست لذا بررسی ها نشان داده که مدارس زمان آموزشی را رعایت نمی کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: 48درصد از مناطق کشور دوزبانه هستند و باید زبان آموزش در کلاس درس مورد توجه قرار بگیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 30 مهر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 389

به "مدارس زمان آموزشی را رعایت نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس زمان آموزشی را رعایت نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید