مخالفت مکزیک با عملیات نظامی آمریکا علیه گروه های تبهکار

رئیس جمهور مکزیک هشدار داده است که این کشور اجازه عملیات نظامی آمریکا در طول مرزها برای مقابله با گروه های تبهکار قاچاق مواد مخدر و انسان را نخواهد داد.

مخالفت مکزیک با عملیات نظامی آمریکا علیه گروه های تبهکار

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور مکزیک روز آدینه هشدار داد، به ایالات متحده اجازه نخواهم دد تا عملیات مسلحانه در طول مرزهای مشترک انجام دهد.

این اظهارات پس از آن مطرح شده است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وعده داد تا کارتل های قاچاق مواد مخدر و انسان در مکزیک را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهد.

پس از قتل 9 زن و کودک آمریکایی در شمال مکزیک در اوایل نوامبر توسط گروه های تبهکار قاچاق مواد مخدر و انسان، ترامپ موضع سختی را علیه این گروه ها اتخاذ نموده است.

ترامپ با انتشار توئیتی پس از قتل این افراد، نوشت: آمریکا آماده یاری به مکزیک برای مقابله با گروه ها و کارتل های تبهکار قاچاق مواد مخدر است. ترامپ وعده داده است تا نام این گروه ها و سازمان ها را در فهرست گروه های تروریستی قرار دهد.

این موضع آمریکا توهین به غرور ملی مکزیک به شمار می رود، کشوری که در طول تاریخ شاهد دخالت های نظامی آمریکا در امور داخلی اش بوده است.

رئیس جمهور مکزیک در این باره گفت: نیروهای مسلح خارجی نمی توانند در سرزمین ما دخالت نمایند. ما به آنها اجازه نخواهیم داد. بعید می دانم که چنین اقدامی از سوی آمریکا صورت بگیرد و همکاری بزرگ و مهمی بین دو کشور همسایه وجود دارد. ترامپ همواره با من رفتاری محترمانه داشته است.

ویلیام بار دادستان کل آمریکا قرار است طی روزهای آینده برای ملاقات با مقام های ارشد مکزیک، به این کشور سفر کند.

از زمان استقرار ارتش مکزیک در خیابان های این کشور در سال 2006 برای مقابله با گروه های تبهکار و قاچاق مواد مخدر، بیش از 250 هزار نفر کشته شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 25 دی 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 583

به "مخالفت مکزیک با عملیات نظامی آمریکا علیه گروه های تبهکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مکزیک با عملیات نظامی آمریکا علیه گروه های تبهکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید