مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی موجب امیدواری مردم شده است، کاهش جمعیت کیفری زندان ها از برنامه های دستگاه قضا

خداییان گفت: مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی موجب امیدواری و خوشحالی مردم شده است.

مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی موجب امیدواری مردم شده است، کاهش جمعیت کیفری زندان ها از برنامه های دستگاه قضا

به گزارش ، ذبیح الله خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز پنجشنبه در جلسه شورای قضایی استان به محورهای طرح تحول در دستگاه قضا اشاره نمود و گفت: تسریع در رسیدگی ها توام با کیفیت و دقت و نیز اجرای احکام آنها از اولویت های دستگاه قضایی است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه تسریع در اجرای احکام خود عامل بازدارنده است، اضافه کرد: تکریم ارباب رجوع باید سر لوحه کارکنان بنده و برخورد با مراجعین باید توام با احترام و تکریم باشد.

خداییان در ادامه بر تکریم همکاران قضایی تاکید نمود و گفت: مبارزه با فساد بویژه در دستگاه قضا و مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی از اولویت های دستگاه قضایی کشور است که سبب امیدواری و خوشحالی مردم شده است.

او اضافه کرد: ارتقای امنیت بسیار مهم است که باید برای آن برنامه داشت و بانک اطلاعاتی محکومین و مجرمین را رصد و بروزرسانی کرد چرا که شناسایی مجرمان و قاچاقچیان می تواند تاثیر بسزایی در جلوگیری از جرایم و ارتقای امنیت داشته باشد.

معاون قوه قضاییه در ادامه با تاکید بر اینکه تمام دستگاه ها در راستای مبارزه با جرم و پیشگیری از آن باید پای کار باشند، گفت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها از دیگر برنامه های دستگاه قضا است و زندان ها باید جای کسانی باشد که اگر بیرون باشند جامعه را تبدیل به زندان می نمایند.

خداییان در ادامه ضمن تاکید بر اینکه دستگاه قضا در استان باید به اقتصاد مقاومتی یاری کند، ابراز کرد: یاری به اقتصاد مقاومتی از دیگر اولویت های قوه قضاییه و بویژه دستگاه قضا در استان است چرا که این استان از جمله استانهای با جمعیت بیکاری بالا در کشور است و باید در برطرف این مشکل و یاری به چرخ اقتصاد در استان گام های مهمی و مفیدی برداشته گردد.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 19 مهر 1398 شناسه مطلب: 347

به "مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی موجب امیدواری مردم شده است، کاهش جمعیت کیفری زندان ها از برنامه های دستگاه قضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با دانه درشت ها و مفاسد مالی موجب امیدواری مردم شده است، کاهش جمعیت کیفری زندان ها از برنامه های دستگاه قضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید