قم می تواند قطب فراوری انرژی خورشیدی باشد

معاون وزیر نیرو گفت: با توجه به شرایط اقلیمی، قم می تواند قطب فراوری انرژی خورشیدی باشد.

قم می تواند قطب فراوری انرژی خورشیدی باشد

به گزارش خبرنگاران، همایون حائری، صبح امروز در آئین افتتاح 5 طرح صنعت برق در نیزار قم مطرح کرد: سومین هفته پویش الف-ب-ایران را برگزار می کنیم و در این پویش 227 پروژه با 33 هزار میلیارد تومان در 31 استان کشور افتتاح می گردد.

معاون وزیر نیرو اضافه کرد: این پویش با مشارکت مردم و رسانه ها و صنعت برق در جهت آبادانی کشور انجام می گردد و در کوششیم هیچ یک از پروژه ها متوقف نگردد، حتی در شرایط تحریم، عزم خود را برای اتمام بسیاری از پروژه ها جزم نموده ایم.

وی اظهار کرد: فراوری برق خورشیدی کشور سال جاری به 841 مگاوات رسیده است و با توجه به هدف گذاری ها، ظرفیت برق خورشیدی سالیانه به 2 برابر افزایش پیدا خواهد نمود.

حائری اعلام کرد: در حال حاضر سهم فراوری برق خورشیدی به یک درصد کل برق فراوریی در کشور افزایش یافته است و همچنان این روند ادامه دارد تا بتوان انرژی های پاک فراوریی را به یک هزار مگاوات افزایش داد و تا سرانجام دولت دوازدهم نیز به 4 هزار مگاوات افزایش دهیم.

وی گفت: احداث و توسعه پست نیزار و پست مهدیه در تامین برق پردیسان از پروژه های مهم امروز در بخش صنعت است و کوشش می کنیم تمامی احتیاجهای صنعتی استان قم را با تسریع بخشی به پروژه های دیگر تامین کنیم.

معاون وزیر نیرو گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و تعدد روزهای آفتابی، قم می تواند قطب فراوری انرژی خورشیدی باشد و در این خصوص از هیچ کوششی فروگذار نمی کنیم.

وی اضافه کرد: هرکدام از طرح های صنعت برق، بخش مهمی از احتیاج برق کشور را به ویژه در صنعت تامین می نماید و ما تا تحقق خودکفایی و اقتصاد مقاومتی حتی در شرایط تحریم به حرکت خود ادامه می دهیم.

حائری اعلام کرد: امروز مهم ترین اولویت کشور، تامین برق مورد احتیاج در صنایع است تا در سال رونق فراوری و در جهت اقتصاد مقاومتی بتوانیم به رشد و توسعه دست یابیم؛ در این باره تمامی مطالبات قم در بخش صنعت و فراوری در دستور کار وزارت است و ما خود را مکلف به تامین احتیاجهای قم می دانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 آذر 1398 شناسه مطلب: 503

به "قم می تواند قطب فراوری انرژی خورشیدی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قم می تواند قطب فراوری انرژی خورشیدی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید