فناوری نانو به یاری فراوری داروهای دامپزشکی با منشا گیاهی می آید

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراوری و به کارگیری فناوری نانو در ساخت داروهای گیاهی دامپزشکی یکی از موضوعات مورد توجه این صنعت است. در به کار گیری فناوری نانو در ساخت داروهای گیاهی دامپزشکی باید راهکارهایی را در نظر گرفت. کارگروه دامپزشکی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در زمینه فراوری داروهای دامپزشکی با منشأ گیاهی جهت را تسهیل نموده است و حمایت هایی نیز از طرح های این حوزه نموده است.

فناوری نانو به یاری فراوری داروهای دامپزشکی با منشا گیاهی می آید

مجید ترابی دبیر کارگروه دامپزشکی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری درباره این موضوع ضمن اشاره به محدودیت تأمین منابع برای تهیه مواد اولیه گیاهان دارویی که در فراوری داروهای گیاهی مورد احتیاج دام و طیور بکار می رود گفت: استفاده از فناوری های پیشرفته برای تقویت اثر داروهای گیاهی و کاهش هزینه های فراوری این داروها اثر گذار است که باید به این سمت حرکت کنیم. با بهره گیری از فناوری ها پیشرفته به ویژه فناوری نانو بعضی از کمبودهای این صنعت مرتفع می گردد.

وی ادامه داد: فناوری نانو کاربردهای زیادی در صنعت دام و طیور دارد و علاوه بر فراوری دارو در فراوری ضد عفونی کننده و ساخت تجهیزات مرتبط با این صنعت کاربرد فراوانی دارد و تا کنون از سوی شرکت های دارویی 18 فراورده نانویی درخواست فراوری داشته اند که از این تعداد 8 مورد آن گیاهی بوده و درخواست آنها در حال آنالیز است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 16 مرداد 1398 شناسه مطلب: 235

به "فناوری نانو به یاری فراوری داروهای دامپزشکی با منشا گیاهی می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری نانو به یاری فراوری داروهای دامپزشکی با منشا گیاهی می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید