فعالیت بیمارستان 50 تختخوابی شهدای آبیک از اول دی ماه شروع می گردد

فرماندار شهرستان آبیک گفت: با تجهیز بیمارستان 50 تختخوابی شهدای آبیک از سوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین از اول دی ماه ارائه خدمات درمانی در این بیمارستان شروع می گردد.

فعالیت بیمارستان 50 تختخوابی شهدای آبیک از اول دی ماه شروع می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، شهرام احمدپور در مورد راه اندازی این بیمارستان گفت: شهرستان آبیک، استان قزوین با داشتن 100 هزار نفر جمعیت که 30 هزار نفر آن روستایی و 70 هزار نفر شهری هستند در سال های اخیر از مسائل چون نبود امکانات درمانی مناسب، آلودگی هوا و کمبود آب شرب روبرو است که اقدامات مؤثری برای حل آن ها در سال های اخیر اجرا شده است.

وی اظهار داشت: یکی از مسائل ما فرسودگی تجهیزات بیمارستان شهدای آبیک بود که حدود 7 سال این بیمارستان از رده خدمت رسانی خارج شد و تنها به وسیله بیمارستان خصوصی ولیعصر به مردم خدمات رسانی می شد که خوشبختانه با سفر وزیر بهداشت به استان این کار تسریع شد.

فرماندار آبیک یادآور شد: از سوی دانشگاه علوم پزشکی حدود 8 تا 10 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات پزشکی و فنی مورداحتیاج هزینه شد و ساختمان هم کمی نوسازی شد و از فردا این بیمارستان با 50 تخت در خدمت شهروندان خواهد بود.

احمدپور گفت: در فاز اول بخش بچه ها و داخلی بیمارستان راه اندازی می گردد و در آینده با تأمین پزشک متخصص و کادر بیهوشی این دو بخش نیز راه اندازی می گردد.

احمدپور گفت: این بیمارستان درگذشته به صورت درمانگاه فعالیت می کرد و ما در تأمین احتیاج درمانی مردم مسائل جدی داشتیم که جا دارد از دکتر نمکی وزیر بهداشت و دکتر مهرام رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی در راه اندازی این بیمارستان تشکر کنیم که یکی از مطالبات مردم آبیک اجابت شد و امروز مردم آبیک می توانند از خدمات درمانی آن استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: بخش تأسیسات هم باید نوسازی گردد و بخش الحاقی هم انجام خواهد شد تا خدمات بهتری به مردم داده گردد.

احمدپور اظهار داشت: در حال حاضر یک بیمارستان خصوصی 50 تختخوابی هم به نام حضرت ولیعصر (عج) هم در شهرستان آبیک که با این دو بیمارستان احتیاجهای درمانی مردم رفع خواهد شد.

فرماندار آبیک در مورد تأمین آب شرب این شهرستان نیز گفت: انتقال آب سد طالقان یکی دیگر از مطالبات اساسی مردم شهرستان است که در فاز اول 110 میلیارد تومان برای اجرای آن پیش بینی شده که سال جاری 30 میلیارد تومان تخصیص نقدی و 18 میلیارد تومان از محل فروش اوراق برای تسریع در اجرای این طرح اختصاص داده شده است.

وی اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی این طرح 8 درصد است که حدود 48 میلیارد تومان برای آن هزینه شده و کارهای اولیه تصفیه خانه در مرحله اتمام است ولوله ها در روزهای آینده خریداری و به محل طرح منتقل می گردد که امیدواریم سال آینده آب شرب از سد طالقان به شهر آبیک منتقل گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 بهمن 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 644

به "فعالیت بیمارستان 50 تختخوابی شهدای آبیک از اول دی ماه شروع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت بیمارستان 50 تختخوابی شهدای آبیک از اول دی ماه شروع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید