عبادی: از کسی توقعی ندارم و اگر کاری کردم در راستای اهدافم بود، انتظار برای دریافت پاداش، یک اهرم ترمز است

عضو سابق تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان گفت: من از کسی توقعی ندارم و اگر کاری کردم و مدالی گرفتم در راستای اهداف خودم و با کمک فدراسیون و بسکمک از افراد بوده است.

عبادی: از کسی توقعی ندارم و اگر کاری کردم در راستای اهدافم بود، انتظار برای دریافت پاداش، یک اهرم ترمز است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، اسماعیل عبادی متولد سال 1355 است و از سال 1391 به عضویت تیم ملی تیراندازی با کمان درآمد. وی در هفت سال حضور در تیم ملی کامپوند کشور، طلاى انفرادى و طلاى تیمى بازی هاى همبستگى کشورهاى اسلامى اندونزى 2013 و مدال برنز تیمى قهرمانى آسیا چین تایپه 2013 را در کارنامه خود ثبت کرده است. طلاى انفرادى و طلاى تیمى و نقره میکس تیمی جایزه بزرگ آسیا تایلند 2014، نقره تیمى و نقره میکس تیمی جایزه بزرگ آسیا چین تایپه 2014، طلاى انفرادى و برنز تیمى بازی هاى آسیایی اینچئون کره جنوبى 2014 و سه سال رکوردداری آسیا بخش دیگری از افتخارات این کماندار است.

اسماعیل عبادی که همواره به عنوان یک ورزشکار اخلاق مدار در جامعه ورزش کشور شناخته شده است، طلاى انفرادى و طلاى تیمى کاپ آسیا تایلند 2015، نقره تیمى مرحله اول جام دنیاى شانگهای چین 2015، نقره انفرادى و نقره میکس تیمی مرحله سوم جام دنیاى لهستان 2015، طلاى تیمى قهرمانى دنیا دانمارک 2015 و برنز انفرادى و برنز تیمى و نقره میکس تیم قهرمانى آسیا تایلند 2015 را برای کشور به ارمغان آورده است.

طلاى انفرادى و طلاى تیمى کاپ آسیا تایلند 2016، طلاى تیمى مرحله اول جام دنیاى شانگهای چین 2016، نقره انفرادى و طلاى میکس مسابقات دنیاى جام پیروزى ترکیه 2016، طلای انفرادی و نقره تیمی و برنز میکس کاپ آسیا تایلند 2017، طلاى انفرادى و نقره میکس کاپ آسیا چین تایپه 2017، نقره انفرادى بازی هاى دنیاى لهستان 2017، نقره انفرادی و نقره تیمی و برنز میکس تیم کاپ آسیا چین تایپه 2018، طلای تیمی قهرمانی ارتش های دنیا تهران 2018 دیگر مدال هایی است که عبادی در میادین مختلف آسیایی و دنیای به دست آورده. در ادامه گفت وگوی خبرنگاران با اسماعیل عبادی را می خوانید:

خبرنگاران: خداحافظی شما با تیم ملی دلیل خاصی دارد و به لغو اعزام های تیم کامپوند بر می شود؟

هیچ وقت با فدراسیون مشکل نداشتم. اینکه اعزامی لغو می شود دست ما نیست و قبلاً هم بوده و اجتناب ناپذیر است. در فدراسیون های دیگر هم این موضوع وجود دارد و مسائل مالی باعث لغو برخی از اعزام ها می شود. لغو اعزام ها در زمان رؤسای قبلی هم وجود داشت و چیزی نیست که به خاطر آن از تیم ملی خداحافظی کنم. دلیل تصمیم من مسائل کاری بود، همچنین می خواستم بیشتر در کنار خانواده ام باشم.

خبرنگاران: در این خصوص کمی بیشتر توضیح می دهید؟

در ورزش حرفهای فرد باید به طور کامل در اختیار تیم ملی باشد اردوها که شروع می شد من 24 ساعته و حتی شب ها در اختیار تیم ملی بودم و این موضوع باعث ایجاد فاصله در خانواده می شد. من هنوز هم نتوانستم خلاء عاطفی ایجاد شده با پسرم را پر کنم. پسر من پنج سال و نیم سن دارد. برای بازی های آسیایی من چند ماه مداوم در تیم ملی بودم در همین زمان هم پسرم به دنیا آمد.

خبرنگاران: آیا این امکان وجود دارد که در آینده مجدداً به تیم ملی برگشت؟

من هر فرصتی که داشتم تمریناتم را ادامه می دهم و در مسابقات کشوری شرکت می کنم، اما احتمال بازگشت من به تیم ملی ضعیف است، چون هفت هشت سال در تیم ملی بودم و رفتن و برگشتن و دوباره جدا شدن از آن سخت است، اما در کنار کسانی که بخواهند از من کمک بگیرند، هستم. وقتی وارد تیم ملی شدم رکورد آسیا 706 امتیاز بود که من تصمیم گرفتم این رکورد را ارتقا دهم و سه سال رکورددار آسیا بودم که بعد از آن کمانداران کره این رکورد را ارتقا دادند.

خبرنگاران: آیا به عنوان مربی به تیراندازی با کمان باز می گشت؟

در شهرستان خودمان در مربیگری فعالیت دارم و با برادرم همکاری داریم. من برای بچه های شهرستانم هر کاری بتوانم، انجام می دهم، اما برای اینکه به عنوان مربی با فدراسیون همکاری کنم فعلاً برنامه ای ندارم، چون مشغله کاری زیادی دارم. من اگر بخواهم مربی هم باشم باید مانند یک ورزشکار به طور کامل در اختیار تیم ملی باشم که این فعلاً برایم مقدور نیست.

خبرنگاران: آیا فدراسیون با جدایی شما موافقت کرده است؟

دکتر شعبانیبهار، رئیس فدراسیون چند بار از من خواست که در تیم ملی باشم، احمدی، سرمربی تیم نیز تا آخرین لحظه نام مرا در لیست قرار داد، اما خودم خواستم که از لیست خط بخورم.

خبرنگاران: آیا توسط وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک مراسم ویژه ای برای خداحافظی شما در نظر گرفته شده است؟

شعبانیبهار چند روز قبل گفت همزمان با افتتاح آکادمی و با حضور وزیر ورزش مراسمی برای من برگزار می کنند. قرار بود این مراسم پنجشنبه باشد که به ماه بعد موکول شد. من از کسی توقعی ندارم و اگر کاری کردم و مدالی گرفتم در راستای اهداف خودم و با کمک فدراسیون و بسکمک از افراد بوده است. واقعاً از کسی انتظار ندارم. من نه دلخور شدم و نه انتظاری داشتم که برآورده نشده باشد. روزی که وارد رشته تیراندازی با کمان شدم، برای دل خودم بود و اعتقاد داشتم اگر بخواهم منتظر کمک و یا پاداش از دیگران باشم، یک ترمز برای من خواهد بود. اگر ورزشکار به امید این باشد که فدراسیون، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و اداره کل و هیئت در ازای هر مدال پاداش بدهند، این تفکر یک اهرم ترمز خواهد بود. البته هر ورزشکاری حداقل توقعاتی دارد که معمولاً برآورده نمی شود و دلخوری را به دنبال دارد.

خبرنگاران: در پایان حضورتان در تیم ملی و با نگاه به عملکردی که داشتید به خودتان چه نمره ای می دهید و تا چه حد به اهداف خود رسیدید؟

وقتی این رشته را شروع کردم چند سال فقط به بعد تفریحی آن فکر می کردم و اصلاً به تیم ملی فکر نمی کردم، اما در مسابقات دیدم با تلاش بیشتر می توانم وارد تیم ملی شوم. وقتی پیراهن تیم ملی را پوشیدم، تمام هدفم را روی کسب مدال و افتخارآفرینی قرار دادم و وقتی معین شد کامپوند در بازی های آسیایی اینچئون حضور دارد، تمام هدفم را رسیدن به مدال طلای این مسابقات قرار دادم و می دانستم که به این هدف می رسم . بعد از آن هدفم را روی کسب مدال دنیای قرار دادم که به آن هم رسیدم. در این جهت مدال های دیگری هم گرفتم که در مجموع به خودم نمره خوبی می دهم و فراتر از انتظار و هدف خودم ظاهر شدم.

خبرنگاران: چه توصیه و نصیحتی به نوجوانان و جوانانی که در این رشته فعالیت می کنند، دارید؟

من به کسانی که در این رشته هستند پیشنهاد می کنم که هیچ کاری را بدون هدف انجام ندهند و در راستای هدف خود برنامه ریزی کنند. به مربی خود نیز اعتماد کنند و موفقیت آنها در راستای این اعتماد محقق می شود.

خبرنگاران: شما همواره به دور حواشی بودید. ورزشکاران چه باید بکنند که درگیر حواشی نباشند؟

برخی از حواشی ناخواسته است، اما اغلب حواشی توسط خود ورزشکار ایجاد میشود. اگر ورزشکار انتظار خود را از بقیه کم و توقعش از خودش بالا باشد به حاشیه ها دامن نمی زند. همچنین اگر ورزشکاران کمتر مصاحبه کنند، بهتر است.

خبرنگاران: در این جهت و موفقیت ها چه کسانی را سهیم می دانید؟

هر ورزشکاری برای اینکه به موفقیت برسد در کنارش افراد زیادی حضور داشتند که شاید برخی آنها را نبینند.عامل اصلی این موفقیت ها را خانواده می بینم و همسرم، مادر و برادرانم کمک زیادی به من کردند. خود فدراسیون و رؤسای فدراسیون نیز کمک زیادی کردند. هر کسی که در این مدت با من مراوده داشته در این موفقیت نقش داشته است. روانشناس تیم، ماساژور و حتی کارگری که در سایت تیراندازی با کمان به ما خدمات می داد در موفقیت من نقش دارند فقط میزان نقش آنها متفاوت است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 16 مهر 1398 شناسه مطلب: 332

به "عبادی: از کسی توقعی ندارم و اگر کاری کردم در راستای اهدافم بود، انتظار برای دریافت پاداش، یک اهرم ترمز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبادی: از کسی توقعی ندارم و اگر کاری کردم در راستای اهدافم بود، انتظار برای دریافت پاداش، یک اهرم ترمز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید