عابدزاده بالاتر از کاسیاس

امیر عابدزاده در 7 دیداری که برای ماریتیمو و تیم ملی به زمین رفته، فقط در 2 بازی گل خورده و این آماری مناسب برای دروازه بانی است که چشم به پیراهن شماره یک ایران دارد.

عابدزاده بالاتر از کاسیاس

به گزارش خبرنگاران،امیر اسدی،امیر عابدزاده از چارلس برزیلی سبقت گرفته و به دروازه بان ثابت ماریتیمو تبدیل گردیده. دروازه بان 25 ساله تیم ملی ایران که روزهای پرهیاهو اما موفقی را در ماریتیمو سپری می نماید. با جدایی دانیل راموس و حضور کلودیو براگا روی نیمکت ماریتیمو، تصور نمی شد که عابدزاده خیلی زود در ترکیب این تیم جا بیفتد و در لیگ پرتغال عملکرد کم نقصی ارائه بدهد. بخصوص که امیر اردوهای پیش فصل ماریتیمو را از دست داد و آسیب دیدگی اجازه نداد- جز بازی با لاس پالماس- عابدزاده برای این تیم بازی کند.

عابدزاده این فصل 6 بار برای ماریتیمو بازی نموده و 4 بار دروازه اش را بسته نگه داشته. پسر عابدزاده بزرگ، نخستین بازی فصل خود را در تاکادالیگا و مقابل مافرا انجام داد که با پیروزی 3 بر صفر ماریتیمو به انتها رسید. سپس نوبت به حضور در بازی های لیگ رسید. امیر باز هم در ترکیب ثابت نهاده شد و این بار توانست در هفته نخست، مقابل سانتاکلارا کلین شیت کند و دروازه خود را بسته نگه دارد.

برای هفته دوم، ماریتیمو به زمین ریوآوه رفت و با نتیجه 3 بر یک شکست خورد. یک گل بخودی و یک پنالتی اجازه نداد تا عابدزاده به کلین شیت ادامه بدهد. ماریتیمو باخت اما هفته سوم به کورس برگشت و توانست چاوز را با حساب 2 بر یک از پیش رو بردارد. دیداری که باز هم عابدزاده توفیقی در بسته نگه داشتن دروازه اش به دست نیاورد. هر چند ماریتیمو برد اما این نمی توانست برای امیر راضی کننده باشد.

هفته چهارم اما امیر دوباره با کلین شیت بازی را به اتمام رساند. بازی مقابل دپورتیو آوز در خانه حریف. این بازی را ماریتیمو با نتیجه یک بر صفر برد تا امیر با روحیه ای بالا به اردوی تیم ملی ایران ملحق گردد. در هفته پنجم لیگ پرتغال،ماریتیمو شنبه شب میزبان بلننسه بود که این بازی با تساوی بدون گل به انتها رسید. تساوی خانگی که هر چند برای ماریتیمو چندان ارزشمند نبود اما صندلی عابدزاده را در جدول کلین شیت ها مستحکم کرد.

حدفاصل هفته های چهارم و پنجم لیگ پرتغال، امیر عابدزاده که در اردوی تیم ملی حاضر گردیده بود مقابل ازبکستان بازی کرد. دیداری که با نتیجه یک بر صفر به سود ایران تمام شد و البته امیر توانست در رده ملی هم یک کلین شیت به نام خود ثبت کند. آمار کلین شیت های عابدزاده در ماه های اخیر به عدد 5 رسید. 3 تا در لیگ پرتغال، یکی در تاکادالیگا و دیگری هم تیم ملی.

عابدزاده در 7 دیداری که برای ماریتیمو و تیم ملی به زمین رفته، فقط در 2 بازی گل خورده و این آماری مناسب برای دروازه بانی است که چشم به پیراهن شماره یک ایران دارد. او که مورد اعتماد و اطمینان کارلوس کی روش هم هست، در 3 بازی اخیری که انجام داده کلین شیت نموده و آمار 300 دقیقه گل نخوردن را به ثبت رسانده. آماری که می تواند یک گام دیگر او را به دروازه تیم ملی نزدیک تر کند.

آمار کلین شیت های عابدزاده را با ایکر کاسیاس مقایسه می کنیم. مقایسه ای البته نابرابر. چون کاسیاس در پورتو – تیم صدرنشین لیگ پرتغال- بازی می نماید و مدافعانی در این تیم حضور دارند که جملگی اسمی هستند و جزو بهترین بازیکنان لیگ پرتغال. کاسیاس در 7 بازی خود برای پورتو، فقط 3 بار دروازه اش را بسته نگه داشته و در 4 بازی گل خورده. 5 بازی در لیگ پرتغال، یکی در لیگ قهرمانان اروپا مقابل شالکه و دیگری هم در تاکادالیگا و مقابل چاوز.

عابدزاده با این آمار و البته تعداد سیوهایی که به نام خود ثبت نموده، رفته رفته به یک دروازه بان قابل اعتماد در لیگ پرتغال تبدیل می گردد. او در آخرین بازی ماریتیمو مقابل بلننسه به قدری کم نقص کار کرد که در انتها، عنوان بهترین بازیکن ماریتیمو و همچنین زمین به به دست آورد. برای او که آرزوی بازی برای رئال مادرید را در سر می پروراند، روند پیشرفت بهتر و با سرعت بیشتری طی می گردد و این می تواند زودتر از حد تصور او را به رویاهایش برساند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: بروزرسانی: 30 دی 1397 شناسه مطلب: 62

به "عابدزاده بالاتر از کاسیاس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عابدزاده بالاتر از کاسیاس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید