ظریف: هماهنگی های صورت گرفته در مسکو به نفع صلح و امنیت منطقه است

وزیر امور خارجه ایران سفرش به مسکو و رایزنی های اجرا شده را در این مقطع بسیار ضروری و مهم خواند و گفت که هماهنگی های اجرا شده در این سفر در حوزه برجام و منطقه، به نفع صلح و امنیت منطقه است.

ظریف: هماهنگی های صورت گرفته در مسکو به نفع صلح و امنیت منطقه است

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پیش از ترک مسکو در تشریح رایزنی هایش در روسیه با اشاره به حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در این سفر و رایزنی های اجرا شده، عنوان نمود: بیشتر زحمت را رئیس کمیسیون مشترک (اردکانیان) کشید، من هم با آقای لاوروف درباره روابط دوجانبه و اقداماتی که برای گسترش روابط دوجانبه باید صورت بگیرد، صحبت کردیم.

وی اضافه کرد: با توجه به تحرکات آمریکایی ها، درباره افغانستان صحبت کردیم علاوه بر آن درباره منطقه، یمن، و خلیج فارس تبادل نظر کردیم و مجموعا در این مقطع، سفر بسیار ضروری و مهم بود. در همه زمینه ها دیدگاه های مشترکی داریم و احتیاج به کار مشترک است.

رئیس دستگاه دیپلماسی اعلام نمود: معتقدم هماهنگی هایی که در این سفر هم در حوزه برجام و هم در حوزه منطقه ای انجام شد، به نفع صلح وامنیت منطقه است.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه ایران شب گذشته در رأس هیأتی سیاسی و به همراه اردکانیان به مسکو و امروز با لاوروف دیدار و پس از آن در نشست خبری مشترک به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی شب گذشته گفته بود که روس ها را در جریان تبادل نظرها با فرانسوی ها قرار خواهد داد همانگونه که چینی ها را در سفرش به پکن در جریان این تبادل نظرها قرار داده بود.

ظریف اردیبهشت ماه و همزمان با اعلام تصمیم ایران در کاهش تعهدات برجامی در مسکو با لاوروف دیدار نموده بود. سفر امروز ظریف نیز در آستانه ورود ایران به گام سوم کاهش تعهدات (14 شهریور) اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 17 مهر 1398 شناسه مطلب: 334

به "ظریف: هماهنگی های صورت گرفته در مسکو به نفع صلح و امنیت منطقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: هماهنگی های صورت گرفته در مسکو به نفع صلح و امنیت منطقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید