ظریف: مذاکره با آمریکا بعید به نظر می رسد

به گزارش خبرنگاران، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز خاطرنشان کرد که در صورتی که آمریکا کارزار فشار مالی خود بر ایران را تشدید کند، این اقدام واشنگتن دارای تبعاتی برای این کشور است.

ظریف: مذاکره با آمریکا بعید به نظر می رسد

وزیر خارجه ایران تحریم های واشنگتن علیه تهران را تروریسم مالی خواند که مردم عادی را در این کشور هدف قرار داده است و در این خصوص گفت: اگر هدف رئیس جمهور ترامپ اعمال فشار بر ایرانیان عادی و معمولی است، وی قطعاً در حال رسیدن به هدفش است؛ اما وی به اهداف خود به وسیله فشار بر ایرانیان نخواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به اقدام عوام فریبانه ترامپ در پیشنهاد مذاکره با ایران تأکید کرد: چشم انداز مذاکرات احتمالی با آمریکا خیلی بعید به نظر می رسد.

ظریف توضیح داد: ادامه روند فشار ممکن است در بازار معامله املاک موثر باشد؛ اما این روند در تعامل با ایران موثر نخواهد بود. تنها چیزی که در مورد ایران مؤثر است، احترام است.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران درباره پیامی که وی مستقیماً به ترامپ می فرستد، اضافه نمود: پیشتر نیز گفته ایم که تهدیدات علیه ایران هرگز کارائی ندارد؛ هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید، احترام گذاشتن (به ایرانیان) را امتحان کنید، شاید مؤثر باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مرداد 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 217

به "ظریف: مذاکره با آمریکا بعید به نظر می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: مذاکره با آمریکا بعید به نظر می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید