طالقانی: پرکارترین فرد بیکار ایران هستم، دبیر را خوب می شناسم

پیشکسوت کشتی پس از انتخاب شدن به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی می گوید بارها او را کنار گذاشتند اما در حد توانش به کشتی یاری می نماید.

طالقانی: پرکارترین فرد بیکار ایران هستم، دبیر را خوب می شناسم

محمدرضا طالقانی که به تازگی به عضویت هیات رئیسه فدراسیون کشتی درآمده در این باره به خبرنگاران گفت: پست و مقام برای من اهمیتی ندارد و هر کسی که کار کند، پیروز می گردد. آقای دبیر هم کوشش نموده است، او قهرمان المپیک شده و تحصیلات دارد. خوشحالم که الان به عنوان قهرمان المپیک رئیس فدراسیون کشتی است. برای من مهم نیست که کجا و در چه جایگاهی باشم تنها پیروزیت در کارهایم و کار کردن برای مردم مهم است. دبیر اکنون به عنوان یک مدیر از من خواسته و من هم در حد توانم یاری می کنم. گرچه قبلا آقایان چندین بار بیرونم کردند اما اکنون دوست دارم در حد توانم به کشتی یاری کنم.

رئیس سابق فدراسیون کشتی با بیان اینکه دبیر را از کودکی می شناسد، اضافه کرد: آقای دبیر کشتی گیر وزن 37 کیلوگرم توابع تهران بود که در لیگ کشتی باشگاه های تهران او را دیدم و خیلی مستعد بود. تیمسار ستاری شب فینال، دبیر را معرفی کرد و گفت که در ایران قهرمان بزرگی می گردد و همان شب به او سکه ای دادند. فکر می کنم دبیر آن موقع 11 یا 12 ساله بود. بعد از آن و در مسابقات جوانان دنیا اعلام کردم به عنوان تشویقی و برای دیدن مسابقات دنیای بزرگسالان در ترکیه هر کسی که قهرمان دنیا گردد را به استانبول می برم که آقای دبیر اول شد و از همان جا برایش بلیت استانبول گرفتم تا مسابقات دنیای بزرگسالان را ببیند. او در آن مسابقات انگیزه زیادی پیدا کرد به گونه ای که سال بعد قهرمان تیم ملی شد و در ادامه به قهرمانی دنیا و المپیک رسید.

طالقانی در پاسخ به این سوال که به نظر شما شرایط کشتی ایران چگونه است؟ اعلام کرد: 10 سال در کشتی نبودم و گرفتاری های زیادی دارم به گونه ای که تلویزیون می گوید محمدرضا طالقانی پرکارترین فرد بیکار ایران است! آنقدر درگیر هستم که اصلا به ورزش نمی رسم اما از آنجایی که نوکر بی جیره و مواجب مردم هستم همه جا من را می خواهند. دستور دادند و من هم آمدم. با اینکه 5 بار به عنوان بازنشسته بیرونم کردند اما هر وقت بخواهند برای ورزش کار می کنم. برایم فرقی ندارد که در چه پستی باشم و هیچ گاه نه به دنبال ریاست بودم و نه پشت میز ریاست نشسته ام. دلم می خواهد در خدمت مردم باشم و لبخندی به لب شان بیاورم.

او در این مورد اضافه کرد: متخصصان زیادی داریم اما همه در تنها کاری که دخالت نمی نمایند کار خودشان است اما من برعکس فکر می کنم. چند سال است که در کشتی نیستم و فقط خبرهایش را می شنوم به همین دلیل شرایط را نمی دانم. دبیر خواست به کشتی بیایم و با اینکه چند بار نه گفتم اما بعد از اینکه به من گفت پس کی می خواهی بیایی و یاری کنی، آمدم. وزیر هم برایم حکم زده که البته هنوز آن را ندیده ام.

طالقانی گفت: 5 بار بیرونم کردند اما برای این مملکت هستم و اتفاقا وقتی دورم می نمایند، بهتر است چون هم محبت مردم نسبت به من بیشتر شده و هم خودم احساس می کنم، حتما کسی هستم که هر جا می روم بعد از مدتی بیرونم می نمایند چون در این مملکت حسادت بیداد می نماید و هر جا رفتم تمام تیم هایم قهرمان دنیا شدند؛ شاید جرم من این است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 30 دی 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 593

به "طالقانی: پرکارترین فرد بیکار ایران هستم، دبیر را خوب می شناسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالقانی: پرکارترین فرد بیکار ایران هستم، دبیر را خوب می شناسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید