ضرورت حفظ اصالت معماری سنتی در ساخت منازل روستایی

استاندار قزوین گفت: بنیاد مسکن به عنوان یک دستگاه تخصصی در اجرای طرح های مقاوم سازی و ساخت منازل روستایی باید بافت و اصالت معماری سنتی را حفظ کند.

ضرورت حفظ اصالت معماری سنتی در ساخت منازل روستایی

به گزارش خبرنگاران منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری، راهنمایی الله جمالی پور، استاندار قزوین در دیدار با مدیرکل و معاونان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان که در استانداری برگزار گردید اظهار کرد: ازآنجاکه استان قزوین درروی خط گسل واقع شده است و گسل های مخاطره آمیز بزرگی در این منطقه وجود دارند باید مقاوم سازی خانه های شهری و روستایی با جدیت دنبال گردد.

استاندار قزوین توضیح داد: بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد تخصصی و باتجربه باید در حوزه پیشگیری جدی تر باشد و مقاوم سازی منازل روستایی به ویژه واحدهایی که در جهت زلزله قرار دارند را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

جمالی پور یادآور شد: در حال حاضر 50 درصد منازل روستایی استان مقاوم سازی شده و انتظار داریم با همکاری بانک ها، استانداری و دهیاری ها اعتبار لازم را برای اجرای طرح های مقاوم سازی تأمین نموده و اجرای این طرح ها با سرعت عملیاتی گردد.

وی بیان نمود: از روستاییان هم انتظار داریم درگرفتن وام های بازسازی و مقاوم سازی مشارکت بیشتری داشته باشند و قبل از این که حوادث غیرمترقبه به آن ها آسیب برساند برای پیشگیری اقدام نمایند.

استاندار قزوین یادآور شد: بنیاد مسکن یک نهاد تخصصی در حوزه فعالیت های عمرانی و ساخت مسکن شهری و روستایی است و انتظار داریم در ساخت وسازها به حفظ بافت روستایی و هویت فرهنگی و معماری مناطق توجه کند.

وی بیان نمود: اجرای طرح های ساخت مسکن روستایی و مقاوم سازی آن ها باید با حفظ اصالت های معماری روستایی و نیز نگاه مدرن صورت گیرد تا روستاها شبیه شهر نشده و بتواند نیازهای ساکنان را فراهم کند.

استاندار قزوین در خاتمه گفت: خیرین هم ظرفیت ارزشمندی هستند که می تواند مورد استفاده بنیاد مسکن در اجرای طرح های عمرانی روستایی قرار گیرد و در این میان بهتر است دولت فقط راهنمایی گر و ناظر باشد و کارها به خود مردم سپرده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 5 آبان 1398 شناسه مطلب: 405

به "ضرورت حفظ اصالت معماری سنتی در ساخت منازل روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت حفظ اصالت معماری سنتی در ساخت منازل روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید