صدور حکم حبس برای یک مبلغ دیگر در عربستان

معمولا دادگاه های عربستان جزئیات زیادی را از جلسات محاکمه خود منتشر نکرده و اسامی متهمان پرونده های مختلف را اعلام نمی نمایند.

صدور حکم حبس برای یک مبلغ دیگر در عربستان

جمعیت حقوقی عربستان از صدور حکم چهار سال حبس برای عصام العوید، مبلغ این کشور اطلاع داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، حساب کاربری زندانیان سیاسی عربستان در توییتر اظهار داشت: مسؤولان این کشور عصام العوید را پس از گذشت بیش از دو سال و نیم از بازداشتش به چهار سال حبس محکوم کردند. این حکم از سوی دادگاه کیفری ویژه پرونده های تروریستی عربستان صادر شد.

هنوز مسؤولان عربستان واکنشی نسبت به این مساله نداشته اند.

معمولا دادگاه های عربستان جزئیات زیادی را از جلسات محاکمه خود منتشر نکرده و اسامی متهمان پرونده های مختلف را اعلام نمی نمایند.

در فوریه 2017 مسؤولان عربستانی العوید را به اتهام حمایت اقتصادی از سازمان های تروریستی بازداشت کردند؛ اتهامی که از سوی خانواده او تکذیب شد.

العوید مبلغ برجسته عربستانی تالیفات متعددی در زمینه های فقه، تفسیر و لغت دارد و به عنوان استاد دانشگاه الامام شهر ریاض مشغول به کار و سخنران یکی از مساجد پایتخت این کشور بود.

سازمان حقوق بشری القسط عربستان که مقر آن در لندن است نیز اظهار داشت، مقامات اقدام به مجازات ولید ابوالخیر، فعال حقوقی بازداشت شده کردند که منجر شد او دست به اعتصاب غذا بزند.

این سازمان در توییتر نوشت: ابو الخیر به زندان شدیدا محافظت شده زندان کیفری بریده منتقل شده است.

این سازمان اظهار داشت، فعال حقوقی در اعتراض به شیوه های مجازاتی اش نظیر دریافت کتاب هایش، یورش های شبانه و برداشتن زیرانداز و وسایلش وارد دومین روز اعتصاب غذای خود شده است.

علاوه بر ابوالخیر، القسط اشاره نمود که عبدالعزیز الشبیلی، فعال حقوقی نیز در معرض اقدامات مشابه قرار گرفته و به زندان مذکور منتقل شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 29 دی 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 590

به "صدور حکم حبس برای یک مبلغ دیگر در عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور حکم حبس برای یک مبلغ دیگر در عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید