سعودی، ایران را متهم به حمله آرامکو کرد

فارس نوشت: ترکی المالکی، سخنگوی وزارت دفاع عربستان سعودی در یک کنفرانس خبری مدعی شد که ایران در حمله اخیر به تأسیسات نفتی سعودی نقش داشته است.

سعودی، ایران را متهم به حمله آرامکو کرد

او مدعی شد که حمله به تأسیسات عربستان سعودی از یمن صورت نگرفته بلکه از شمال منطقه خلیج فارس اجرا شده است. بر اساس ادعای این مقام نظامی سعودی، در حمله پهپادی اخیر، از سیستم موقعیت یابی دقیق و جی پی اس استفاده شده است.

سخنگوی وزارت دفاع عربستان طبق روال گذشته، با نمایش لاشه هایی که مدعی است متعلق به لاشه های موشک و پهپاد است، ادعا کرد که این تسلیحات را ایران به کار گرفته است.

ترکی المالکی مدعی شد که در حمله به تأسیسات نفتی سعودی در شرق عربستان سعودی، از موشک کروز و 25 پهپاد استفاده شده است.

نقشه موقعیت حملات یمن به مواضع سعودی

او در ادامه اتهام های واهی خود علیه ایران، مدعی شد که موشک کروز یا علی و موشک های نقطه زن در حمله اخیر استفاده شده است و این موشک ها، از ایران شلیک شده اند!

با این حال، المالکی در بخشی از اظهارات متناقض خود گفت که به زودی مکان دقیقی را که موشک ها و پهپادها از آنجا شلیک و ارسال شده است، معین خواهند کرد.

این ادعای سخنگوی وزارت دفاع سعودی در حالی مطرح می شود که ریاض بعد از حمله به این تأسیسات و بیانیه ارتش یمندر این خصوص، از این حمله باخبر شده است.

ارتش یمن شنبه این هفته (23 شهریور| 14 سپتامبر) اعلام نمود که یگان پهپادی (هواپیماهای بدون سرنشین) با ده پهپاد تأسیسات نفتی عربستان در شرق این کشور را هدف قرار داده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 378

به "سعودی، ایران را متهم به حمله آرامکو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعودی، ایران را متهم به حمله آرامکو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید