سخنگوی شبه نظامیان کرد: قدرت پاسخ گویی به حمله ترکیه را داریم

سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه با بیان اینکه ارتش ترکیه به هیچ کدام از اهداف خود نخواهد رسید، بر قدرت پاسخ دهی به این حملات تأکیدکرد.

سخنگوی شبه نظامیان کرد: قدرت پاسخ گویی به حمله ترکیه را داریم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کینو گابریل سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در واکنش به آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، گفت که مناطقی در رأس العین و تل ابیض هدف حملات قرار گرفته است.

او در گفت و گو با شبکه اسکای نیوز عربی، گفت که توپخانه و جنگنده های ارتش ترکیه اقدام به بمباران بی هدف این مناطق کرده اند. گابریل همچنین مدعی شد که نیروهای کرد توانایی پاسخ دهی به این حملات را دارند و ارتش ترکیه هرگز به اهداف خود در سوریه نخواهد رسید.

همزمان صفحه رسمی نیروهای دموکراتیک سوریه در توئیتر نیز نوشت که این نیروها به توافق ساز و کار امنیتی که میان آمریکا و ترکیه امضاء شده بود احترام گذاشته اند، اما این موضوع باعث بی دفاع شدن مردم کرد سوریه شده است.

این نیروها در ادامه از آمریکا و ائتلاف ضد داعش خواستند تا با اعلام منطقه پرواز ممنوع، مقابل حملات هوایی ترکیه را بگیرند.

ساعتی پیش رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور در صفحه توئیتر خود از آغاز عملیات نظامی جدید این کشور در شمال سوریه خبر داد. (+) او نوشت: نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش آزاد، عملیات چشمه صلح را علیه تروریست های پ.ک.ک/ی.پ.گ (حزب کارگران کردستان و یگان های مدافع خلق) و داعش در شمال سوریه آغاز کرد. ماموریت ما ممانعت از ایجاد گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی خود است.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه یکی از هداف این عملیات بازگرداندن صلح به مناطق شرقی فرات و شمال سوریه است، اضافه کرد: عملیات چشمه صلح تهدیدات تروریستی علیه ترکیه را خنثی کرده و منجر به ایجاد یک منطقه امن می شود که بازگشت پناهندگان سوری به خانه هایشان را تسهیل می کند. ما تمامیت ارضی سوریه را حفظ کرده و جوامع محلی را از چنگ تروریست ها رها می کنیم.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 27 آبان 1398 شناسه مطلب: 463

به "سخنگوی شبه نظامیان کرد: قدرت پاسخ گویی به حمله ترکیه را داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی شبه نظامیان کرد: قدرت پاسخ گویی به حمله ترکیه را داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید