سازمان جهانی بهداشت فرسودگی شغلی را بیماری اظهار داشت

سازمان جهانی بهداشت، فرسودگی شغلی یا کارزَدگی را به طور رسمی یک بیماری گفت.

سازمان جهانی بهداشت فرسودگی شغلی را بیماری اظهار داشت

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، این سازمان که در حال حاضر مجمع جهانی بهداشت را در ژنو برگزار می نماید، روز گذشته (دوشنبه) یک سال پس از توصیه کارشناسان جهانی سلامت، فرسودگی شغلی را به فهرست خود در طبقه بندی بین المللی بیماری ها (ICD) اضافه نمود.

این بیماری از سال 2022 میلادی به طور جهانی به رسمیت شناخته خواهد شد و نمونه هایی برای تشخیص، درمان و پوشش دهی علائم فرسودگی شغلی برای ارائه دهندگان خدمات درمانی و بیمه گران فراهم خواهد شد.

سازمان جهانی بهداشت، فرسودگی شغلی را استرس مزمن محیط کار که به درستی مدیریت نشده است توصیف نموده و سه نشانه زیر را برای آن در نظر گرفته است:

احساس کمبود انرژی، خستگی و فرسودگی

افزایش فاصله روحی با شغل یا احساسات منفی گرایی یا احساس پوچی نسبت به شغل

کاهش کارآمدی حرفه ای و شغلی

در فهرست طبقه بندی بین المللی بیماری ها (ICD) به این نکته اشاره شده که فرسودگی شغلی به طور خاص پدیده ای در محیط کاری بوده و نباید برای توصیف تجربیات مشابه در دیگر زمینه های زندگی به کار برده گردد.

به گفته مولفان این فهرست، این بیماری با دیگر اختلالات تطبیقی، اختلالاتی که به طور خاص با استرس مرتبط اند، اختلالات مرتبط با اضطراب یا ترس و اختلالات خلقی که همگی طبقه بندی مخصوص به خود را دارند، متمایز است.

بنا بر گزارش دیلی میل، طارق یاسارویچ، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت نیز اظهار نموده که این نخستین باری است که فرسودگی شغلی به طور رسمی در فهرست طبقه بندی بین المللی بیماری ها (ICD) به رسمیت شناخته شده است.

همچنین اعتیاد به بازی های ویدئویی نیز به عنوان یک بیماری در فهرست فوق نهاده شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 5 مرداد 1398 شناسه مطلب: 214

به "سازمان جهانی بهداشت فرسودگی شغلی را بیماری اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت فرسودگی شغلی را بیماری اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید