زیرساخت های لازم برای استفاده پزشکان از دستگاه کارت خوان فراهم گردد

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید نمود که باید زیرساخت های لازم برای تجهیز پزشکان به دستگاه کارت خوان فراهم گردد نه این که تنها رویکرد تهدید و جریمه در پیش گرفته گردد.

زیرساخت های لازم برای استفاده پزشکان از دستگاه کارت خوان فراهم گردد

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به سرانجام مهلت ثبت نام فعالان بخش درمان اعم از صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در سامانه صندوق فروش از اول مهرماه گفت: با موضوع دریافت مالیات از همه اقشار موافق هستم، هیچ استثنایی در این باره وجود ندارد انتظار هم می رود که جامعه پزشکی پیش قراول باشد. البته که پزشکان قانونمند هستند، اما رسانه ای کردن این موضوع و تلقین به جامعه مبنی بر عدم پرداخت مالیات از سوی جامعه پزشکی باعث تخریب آنها شد که به صلاح نبود.

وی شرح داد: سازمان امور مالیاتی باید در چارچوب قانون برای دریافت مالیات از جامعه پزشکی اقدام کند نه این که تنها نصب کارت خوان به معنای دریافت مالیات از پزشکان باشد، چون کارت خوان راهکاری برای تسهیل کار بیماران و راحتی آنها در پرداخت پول بود تا بیماران ناچار به حمل و نقل پول نقد نباشند.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون جامع مدیریت سامانه های صندوق های فروش اظهار کرد: متاسفانه در رسانه ها به خصوص صداوسیما طوری موضوع منعکس شده که باعث جریحه دار شدن جامعه پزشکی شده است حال این که زیرساخت های لازم برای ثبت نام جامعه پزشکی در سامانه صندوق فروش فراهم نیست تنها سامانه 11 رقمی به پزشکان معرفی شده ولی نحوه ارتباط با آن معین نیست به طوری که پزشکان برای اتصال به سیستم بانکی و نصب این سامانه با گرفتاری ها و بوروکراسی اداری مواجهند. یک پزشک برای دریافت یک دستگاه کارت خوان حتی ممکن است 10 روز از وقتش را بگذارد که همه اینها موانع پیش روست که سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکی می توانند این وضعیت را سامان دهند.

قربانی در جمع بندی گفت: به جای آنکه پزشکان را تهدید به جریمه در صورت عدم استفاده از سرانجامه فروش نمایند باید زیرساخت ها فراهم گردد نه این که انگشت اشاره به سمت پزشکان رود کسانی که خود پیش قراول قانون مداری هستند و کوشش نموده مالیات شان را پرداخت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 29 مهر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 383

به "زیرساخت های لازم برای استفاده پزشکان از دستگاه کارت خوان فراهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های لازم برای استفاده پزشکان از دستگاه کارت خوان فراهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید