زنجان در حوزه بهداشتی جزو استان های پیشرو در کشور است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا صائینی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه اجلاس مدیران دانشگاه های کشور، به طرح پزشک خانواده اشاره نمود و گفت: بیش از 473 هزار نفر از جمعیت استان زنجان در شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت قرار دارند که در همین راستا طرح پزشک خانواده در چهار شهرستان ایجرود، ماهنشان، طارم و سلطانیه اجرا می گردد.

زنجان در حوزه بهداشتی جزو استان های پیشرو در کشور است

وی اظهار کرد: زنجان در حوزه بهداشتی جزو استان های پیشرو در کشور است و طرح های خوبی برای ارتقای سلامت مردم اجرا می نماید.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در بین 58 دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور زنجان جزو دانشگاه های برتر در اجرای سامانه سیب در کشور است.

صائینی تأکید کرد: تاکنون اطلاعات سلامت بیش از 79 درصدخانواده های زنجانی در سامانه سیب ثبت گردیده است.

وی اضافه کرد: برای ثبت نام شهروندان زنجانی در سامانه سیب بیش از 61 پایگاه شهری و 57 مرکز سلامت روستایی و 447 خانه بهداشت در استان پیش بینی گردیده و از پنجم اسفندماه سال 94 تاکنون ثبت نامدر این سامانه خوب بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به برنامه مراقبتی و کنترلی برای نوزادان در سنین مختلف ازجمله کنترل وزن ، دور سر و انجام واکسیناسیون اشاره نمود و گفت: اقلام دارویی مانند AD، مولتی ویتامین، مسواک انگشتی و یا فلوراید به این نوزادان در سنین مختلف عرضه می گردد و اگر کمبودی باشد، اولویت ارائه این خدمات با مناطق روستایی و حاشیه نشین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 بهمن 1397 بروزرسانی: 7 بهمن 1397 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 66

به "زنجان در حوزه بهداشتی جزو استان های پیشرو در کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنجان در حوزه بهداشتی جزو استان های پیشرو در کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید