رژیم غذایی با فیبر بالا راهی برای کمک به بیماران سرطانی

محققان دریافتند که رژیم غذایی با فیبر بالا می تواند به بهبود روند درمان بیماران سرطانی کمک کند و مصرف پروبیوتیک ها برای این بیماران مضر است.

رژیم غذایی با فیبر بالا راهی برای کمک به بیماران سرطانی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، محققان روش جدیدی را برای ایجاد ایمنی درمانی موثرتر در بیماران سرطانی پیدا کرده اند. مطالعات جدید نشان می دهد که رژیم غذایی با فیبر بالا میکروب های روده بیمار را تغییر داده و به تقویت اثرات درمان سرطان کمک می کند.

براساس گزارش مدیکال دیلی، محققان هشدار دادند که مصرف مکمل های پروبیوتیک (باکتری های مفید) از جمله قرص ها یا مکمل های غذایی می تواند اثرات مثبت درمان سرطان را کاهش دهد.

کریستین اسپنسرمحقق موسسه ایمنی درمانی سرطان پارکر در سان فرانسیسکو گفت: بسکمک از افراد ادعا می کنند که پروبیوتیک ها برای سلامتی مفید هستند اما ممکن است این مواد برای بیماران سرطانی مضر باشد.

براساس گزارش مدیکال دیلی، محققان مزایای رژیم غذایی با فیبر بالا را بر روی 113 بیمار مبتلا به ملانوما (سرطان پوست)، مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که 46 بیماری که رژیم غذایی با فیبر بالا داشتند، از باکتری های مفید زیادی که به روند درمان کمک می کرد، برخوردار بودند و تا 5 برابر رشد تومورها کاهش یافته بود. از طرفی بیمارانی که این رژیم را نداشتند و گوشت و شکر زیاد مصرف می کردند، با افزایش تومورها روبرو شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1398 بروزرسانی: 2 تیر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 152

به "رژیم غذایی با فیبر بالا راهی برای کمک به بیماران سرطانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژیم غذایی با فیبر بالا راهی برای کمک به بیماران سرطانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید