رشد ذخایر آمریکا قیمت نفت را پایین برد

خبرنگاران: قیمت نفت روز پنج شنبه پس از گزارشی که نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته افزایش پیدا نموده است، بخشی از رشد چشمگیر معاملات روز قبل را از دست داد و کاهش پیدا کرد.

رشد ذخایر آمریکا قیمت نفت را پایین برد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت طلا؛ بهای معاملات آینده نفت برنت 18 سنت یا 0.3 درصد کاهش پیدا کرد و به 60 دلار و 52 سنت در هر بشکه رسید، در حالی که نفت برنت روز چهارشنبه 4.2 درصد افزایش پیدا نموده بود.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 23 سنت یا 0.4 درصد کاهش پیدا کرد و به 56 دلار و 3 سنت رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته 4.3 درصد رشد نموده بود که بزرگترین رشد قیمت در حدود دو ماه گذشته بود.

گزارشی که روز چهارشنبه از سوی موسسه امریکن پترولیوم منتشر شد، نشان داد: ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته افزایش پیدا نموده در حالی که ذخایر بنزین کاهش داشته است.

بر اساس گزارش موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت در هفته منتهی به 30 اوت، 401 هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرد و به 429.1 میلیون بشکه در روز رسید، در حالی که تحلیلگران کاهش این ذخایر به میزان 2.5 میلیون بشکه را پیش بینی نموده بودند. ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاماها که هاب تحویل نفت است، 238 هزار بشکه در روز کاهش پیدا کرد و فعالیت پالایشگاهی نیز 306 هزار بشکه در روز کاهش داشت.

قیمت نفت روز چهارشنبه پس از انتشار گزارشی که نشان داد فعالیت بخش خدمات چین در اوت تحت تاثیر افزایش سفارش های جدید، با سریع ترین روند در سه ماه اخیر رشد نموده است، جهش پیدا کرد.

چین دومین مصرف کننده بزرگ نفت و بزرگترین واردکننده نفت دنیا است اما شواهد فزاینده حاکی از این است که جنگ تجاری میان آمریکا و چین به اقتصادهای دنیا لطمه زده و انتظارات برای رشد تقاضا برای نفت را تعدیل نموده است.

برایان گیلباری، مدیر اقتصادی شرکت BP به رویترز گفت: انتظار می رود تقاضای دنیای برای نفت در سال 2019 به دلیل کاهش مصرف، کمتر از یک میلیون بشکه در روز رشد کند.

بر اساس گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا به چین هشدار داد اگر مذاکرات تجاری طولانی گردد، در دوره دوم ریاست جمهوری خود نسبت به پکن برخورد شدیدتری خواهد داشت. جنگ تجاری میان آمریکا و چین دورنمای رشد اقتصاد دنیای و تقاضا برای نفت را تیره نموده است. اما مقامات روسیه و منابع اوپک اعلام نموده اند که کشورهای مشارکت کننده در توافق کاهش فراوری همچنان به این پیمان برای تقویت قیمت ها پایبند هستند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: بروزرسانی: 23 مهر 1398 شناسه مطلب: 365

به "رشد ذخایر آمریکا قیمت نفت را پایین برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد ذخایر آمریکا قیمت نفت را پایین برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید