دویل می کرای 5 جای دنباله Dragons Dogma را گرفت

مدت زیادی است که بازی نمایندگان از کپ کام می خواهند یک دنباله برای Dragons Dogma عرضه کند. به رغم تمام این درخواست ها، تا امروز چیزی درباره قسمت دوم بازی نشنیده بودیم. مدتی قبل کارگردان این بازی، از وضعیت ساخت دنباله آن گفت. طبق گفته او، آن ها مجبور بودند بین Devil May Cry 5 و Dragons Dogma 2 یکی را انتخاب نمایند.

دویل می کرای 5 جای دنباله Dragons Dogma را گرفت

هیده آکی ایتسونو بدون تردید یکی از پرافتخارترین و برجسته ترین بازی سازان تاریخ است. او طی سال های حضورش در کپکام در ساخت بازی های متعددی مثل Rival Schools، Power Stone، Darkstalkers، Street Fighter Alpha و البته سری Devil May Cry نقش داشته.

علاوه بر تمامی موارد بالا، ایتسونو یکی از جاه طلبانه ترین آثار تاریخ کپکام یعنی Dragons Dogma هم کارگردانی نموده است. در آن موقع، کپکام پس از کنار گذاشتن مجموعه Breath of Fire چندان روی خوشی به بازی های نقش آفرینی تک نفره نشان نداده بود. بنابراین، ساخت و عرضه یک اثر نقش آفرینی بزرگ، آن هم با الهام از بازی های غربی، برای خیلی ها موضوعی تعجب آور بود. بازی به پیروزیت بزرگی رسید و توانست به خوبی بدرخشد؛ در حدی که برای کنسول های نسل فعلی و کامیپوترها مجددا منتشر شد. با این همه، در این هفت سال هیچ چیزی از ادامه مجموعه نشنیدیم تا اینکه ایتسونو چند روز قبل در مصاحبه ای دلیل این سکوت طولانی را فاش کرد.

او گفت: وقتی زمان ساخت دویل می کرای 5 فرا رسید، نزد کنزو سوجیموتو (بنیان گذار کپ کام) رفتم و گفتم که می خواهم برای پروژه بعدی روی Devil May Cry 5 یا Dragons Dogma 2 کار کنم.

ایتوسونو اضافه نمود: او گفت ایرادی ندارد، هر کاری که می خواهی انجام بده. روی هر کدام که می خواهی کار کن. من دویل می کرای 5 را انتخاب کردم.

این خبر شاید برای هواداران Dragons Dogma ناامیدکننده به نظر برسد، اما از طرفی حالا دوستداران دویل می کرای بسیار خرسند هستند. باید توجه داشت که Dragons Dogma در سال 2012 عرضه شد و هواداران دویل می کرای از سال 2008 منتظر ساخت یک دنباله برای بازی بودند و نزدیک به یک دهه صبر کردند.

با این حال ایتسونو احتمال ساخت بازی را رد نکرد و گفت: در حال حاضر مشغول تمام کردن ساخت دویل می کرای 5 هستیم. اما در آن موقع ایده هایی برای Dragons Dogma 2 هم داشتم.

او ادامه داد: تفاوت زیادی بین آثاری که دوست دارم بسازم و آثاری که باید به عنوان پروژه بعدی روی آن ها کار کنم، وجود دارد. ولی فعلا این پروژه را دنبال نموده ام و من برای بازی بعدی ام آماده می شوم. نمی توانیم چیزی درباره اش بگوییم، اما مشتاقانه منتظریم تا روی آن کار کنیم.

ایتسونو اضافه نمود: هر وقت که بخواهم سراغ ساخت بازی بروم، چیزی را درست می کنم که خودم بخواهم تجربه اش کنم. آن نوع اثری که همواره منتظر بازی کردنش بوده ام. Dragons Dogma هم یکی از آن چیزهایی است که از بچگی آن را می خواستم.

ایتسونو باور دارد که بازی مذکور یکی از مهم پیروز ترین دوران کاری اش بوده است: اثری که پیروزیت بزرگی برایم بود و خیلی به آن افتخار می کنم، احتمالا Dragons Dogma است. اما آن چیزی که بیش ترین کار و کوشش را در بر داشت، DMC5 است.

بازی Devil May Cry 5 جدیدترین ساخته هیدکی ایتسونو، در تاریخ 17 اسفند برای ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و کامپیوتر روانه بازار می گردد.

منبع: VG247

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: بروزرسانی: 25 خرداد 1398 شناسه مطلب: 143

به "دویل می کرای 5 جای دنباله Dragons Dogma را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دویل می کرای 5 جای دنباله Dragons Dogma را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید