دست رباتیکی که پیانو می نوازد

پژوهشگران موفق به ساخت رباتی شدند که می تواند آهنگ های ساده موسیقی را بنوازد.

دست رباتیکی که پیانو می نوازد

به گزارش خبرنگار ، محققان دانشگاه کمبریج یک ربات اسکلت نرم افزاری ساختند که روی صفحه کلید پیانو قرار می گیرد و آهنگ می نوازد.

این دست رباتیک توسط یک پرینتر سه بعدی به نام Stratasys Connex 5000 ساخته شده است که شامل مواد سخت و نرم برای شبیه سازی استخوان ها و رباط های دست یک انسان است. این دست با بازوی رباتیک UR5 به مچ وصل شده و با یک مدل زبان برنامه نویسی به نام پایتون اسکلت دست را به طور دقیق کنترل می نماید.

این انگشتان هیچ محرک یا هیدرولیکی ندارند بنابراین نمی توانند خودشان حرکت نمایند، اما محققان از طریق چرخاندن دست در مچ و انتخاب انگشتانی برای نواختن کلیدهای پیانو، آن ها را به گونه ای مدیریت نموده اند که با حرکت بر روی کلیدها، آهنگ های ساده را می نوزاد.

محققان در آزمایشات ابتدایی از چهار انگشت استفاده نموده و تمام پارامترهای آن را مورد آنالیز قرار دادند. آنها قصد دارند در کار بعدی رفتار انگشت شصت را مورد آزمایش قرار دهند.

سازنده دست معتقد: ما می توانیم از این نتایج برای دستیابی به طیف گسترده ای از حرکت در روبات ها استفاده کنیم: برای مثال راه رفتن، شنا کردن و یا پرواز کردن. طراحی هوشمندانه مکانیکی، ما را قادر می سازد تا با حداقل هزینه های کنترل، حداکثر میزان حرکت را به دست آوریم؛ ما می خواستیم ببینیم چه اندازه میزان حرکت ما مکانیکی است.

محققان می گویند این مدل طراحی شده به طراحی روبات هایی منجر می گردد که قادر به حرکات طبیعی تر خواهند بود در حالیکه مصرف انرژی آنها کاهش می یابد.

این تحقیق ها در آینده به توسعه روبات هایی منجر شوند که در انجام وظایف پزشکی کاربرد خواهند داشت و یا اشیا شنماینده را بهتر از ما حمل می نمایند. مقاله ای که در این تحقیق به چاپ رسیده است در مجله Science Robotics منتشر شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 113

به "دست رباتیکی که پیانو می نوازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست رباتیکی که پیانو می نوازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید