دسترسی توسعه دهندگان خارجی به پیغام های کاربران توئیتر فاش شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فایننشال تایمز، توئیتر اعتراف نموده احتمالا توسعه دهندگان خارجی در مدت زمانی بیش از یک سال به پیغام های شخصی میلیون ها کاربر این اپلیکیشن دسترسی داشته اند.

دسترسی توسعه دهندگان خارجی به پیغام های کاربران توئیتر فاش شد

توئیتر در بیانیه ای بیان کرد: ما از این اتفاق متاسفیم.

این اختلال در می 2017 شروع شد و تا 10 سپتامبر 2018 میلادی کشف نگردیده بود. اما چند ساعت پس از کشف اختلال رفع شد. به گفته توئیتر کمتر از یک درصد 553 میلیون کاربر فعال ماهانه آن تحت تاثیر این اختلال بوده اند.باگ مذکور حساب های کاربری کسب و کارها و سازمان های مختلف را مبتلا نموده بود.

این شرکت در بیانیه ای بیان کرد: مجموعه ای از شرایط فنی پیچیده همزمان با این باگ به وجود آمده و سبب گردیده اطلاعات حساب کاربری افراد با منابع اشتباه به اشتراک گذاشته گردد.

در ادامه بیانیه توئیتر آمده: اگر کاربر با یک فرد یا یک حساب تجاری از طریق API در توئیتر ارتباط برقرار نموده باشد، این باگ سبب می گردد برخی از تعاملات به طور ناخواسته به توسعه دهندگان دیگر فرستاده گردد.

به هرحال اگر اطلاعات حساب شما تحت تاثیر این باگ به خطر افتاده باشد، ما به طور مستقیم و از طریق یک پیغام هشدار در اپلیکیشن به شما اطلاع می دهیم.

به هرحال تحقیقات در این زمینه هنوز ادامه دارد.

این خبر در حالی منتشر می گردد که چند روز دیگر رئیس حفاظت از اطلاعات این شرکت در برابر کمیته سنا حاضر می گردد و به سوالاتی درباره اقدامات امنیتی شرکت های فناوری برای حفاظت از حریم خصوصی کاربران پاسخ می دهد.

از سوی دیگر پس از فاش شدن این رویداد ارزش سهام توئیتر کاهش یافت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 24 دی 1397 شناسه مطلب: 59

به "دسترسی توسعه دهندگان خارجی به پیغام های کاربران توئیتر فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی توسعه دهندگان خارجی به پیغام های کاربران توئیتر فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید