خواص حیرت انگیز سنگ آشتی ، از درمان بیماری های قلبی تا تقویت حافظه!

سنگ های قیمتی به دلایل فراوانی از جمله مقیاس کوچک و بهای فراوان یکی از مورد توجه ترین سوغات گردشگران در سراسر دنیا است.

خواص حیرت انگیز سنگ آشتی ، از درمان بیماری های قلبی تا تقویت حافظه!

به گزارش، مشهد به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ ها یکی از عمده ترین مراکز ارائه و فروش این سنگ هاست، از همین رو آشنایی با سنگ های قیمتی می تواند راهنمای گردشگران برای خرید سوغاتی ارزشمند در پایتخت سنگ های قیمتی کشور باشد.

بومیان آمریکایی کلسیت را سنگ مقدس سرزمین پدریشان می دانند که توسط خدا به آنان پیشکش شده است، آن ها معتقدند این سنگ عشق را به ارمغان می آورد و نزد آن ها به سنگ آشتی شهرت دارد.

سنگ کلسیت یکی از فراوان ترین و معمول ترین کانی های موجود در زمین است که در ترکیب بسکمک از سنگ ها می تواند وجود داشته باشد. این سنگ ترکیب اصلی سنگ های کربناتی رسوبی مانند سنگ و گچ است.

این سنگ می تواند به صورت کریستال های بزرگ مرکب شفاف و بی رنگ یا کریستال های منشوری در رویش توام با مواد معدنی متفاوت یافت گردد. کلسیت انواع زیادی در شکل و رنگ دارد که بخش عمده ای از سنگ های روی زمین را شامل می گردد.

سنگ کلسیت به دلیل خاصیت انکسار مضاعف نور ورودی به آن سبب می گردد که سنگی مناسب برای کلاس های آموزشی باشد؛ اگر روی یک تکه کاغذ خطی بکشید و تکه ای از سنگ کلسیت را روی آن خط قرار دهید، وقتی از درون کلسیت به خط نگاه کنید دو خط خواهید دید.

کلسیت به دلیل داشتن شکل های کریستالی متنوع مشهور است و تا کنون بیش از 800 شکل برای کریستال آن تایید شده است؛ این سنگ بیشتر مواقع به شکل دانه های بی شکل در سنگ های آهکی و مرمر بروز پیدا می نماید.

البته سنگ کلسیت بیشتر مواقع به شکل اسپار دندان سگی، قلبی، برگی، فانتوم و بلور های شش وجهی نیز قابل رویت است.

یکی از مهم ترین ذخایر این سنگ ایتالیا بوده است، هم چنین رنگ های صورتی و سبز در آلمان، کامبرلند انگلستان و ایالت متحده بسیار مشهورند. البته در ایران انواع و اقسام سنگ کلسیت وجود دارد که حجم زیادی از آن ها مصارف مصالح ساختمانی دارند و نمونه های باکیفیتی در رنگ های زرد، سفید و شیری نیز یافت می گردد.

این سنگ در رنگ های مختلف مانند سفید، آبی، قرمز، سبز، عسلی، نارنجی و صورتی یافت می گردد که هر کدام در منطقه ای خاص یافت می گردد و خواص متفاوتی دارد. اما به طور کلی کلسیت انرژی را افزایش، کار محافظت، پاکسازی، دفع انرژی منفی و تمرکز را انجام می دهد که باعث آرامش درونی فرد می گردد.

گفته شده است کلسیت آبی سنگی آرامش بخش است که در منطقه مکزیک به وفور یافت می گردد. به وجود آورنده ثبات است، حس اعتماد در شخص را برمی انگیزد و حافظه راتقویت می نماید، هم چنین کلسیت آبی تسهیل کننده دستیابی به خلاقیت های ناخودآگاه و خود بیانگری نیز هست.

برخی معتقدند کلسیت سفید در تقویت حافظه تاثیر دارد و از آن جا که انرژی برخی قسمت های ویژه بدن را تقویت می نماید، ماده معدنی ممتازی برای کمک به شفادهی به وسیله تصویرسازی و پس خوراند زیستی است، همچنین ارتباط بین ذهن و جسم را تقویت می نماید.

عده ای نیز بر این باورند که کلسیت قرمز سنگی نیروبخش است، به اراده فرد ثبات بخشیده و نیروی درونی فرد را افزایش می دهد. این سنگ چاکرا های اول و هفتم را قدرت می بخشد و تسهیل کننده بعد معنوی فرد است. این رنگ سنگ نیز در جهت حمایت از سلامتی دستگاه فراوری مثل، رشد و چگالی استخوان ها نیز تاثیرگذار است.

در خصوص رنگ های دیگر این سنگ نیز موارد زیادی گفته شده است، از جمله سبز باعث رونق کسب وکار می گردد. رنگ زرد این سنگ باعث می گردد فرد افکار عقلانی و اطلاعاتش را سازماندهی کند و سطح انرژی عمومی فرد را افزایش می دهد، رنگ عسلی این سنگ در تقویت استقامت و نیروی حیات موثر است و رنگ صورتی این سنگ نیز آرامش دهنده و دافع انرژی های منفی است و می تواند به درمان قلب، تصفیه دستگاه های گردش خون، کمک رساندن در تغذیه سلولی و ترمیم بافت ها کمک کند.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 10 دی 1398 شناسه مطلب: 552

به "خواص حیرت انگیز سنگ آشتی ، از درمان بیماری های قلبی تا تقویت حافظه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص حیرت انگیز سنگ آشتی ، از درمان بیماری های قلبی تا تقویت حافظه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید