خبر عجیبی که در پرسپولیس گم شد

محمدحسن انصاری فرد باید حامی واقعی سرمربی تیمش باشد، در غیر این صورت حتی انتشار زمزمه دخالت احتمالی باشگاه در کار مربی هم کالدرون را پیش بازیکنان از سکه می اندازد و مخل کار او می گردد. یا کالدرون را همین امروز بردارید یا محکم و مستقل نگهش دارید. راه میانه ای وجود ندارد و اگر باشد، بیراهه است. این را همه تجارب مشابه در تاریخ فوتبال ایران نشان می دهد.

خبر عجیبی که در پرسپولیس گم شد

به گزارش خبرنگاران، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: پرسپولیس فصل جدید لیگ برتر را لااقل از نظر نتیجه گیری خوب شروع ننموده است. سرخپوشان که فصل گذشته کلا متحمل یک شکست شده بودند، در شش بازی شروعین لیگ نوزدهم سه بار طعم باخت را چشیدند و تا رده هفتم جدول رده بندی پایین رفتند. در خصوص کیفیت کار کالدرون و شاگردانش اما و اگرهای زیادی وجود دارد و تحلیل ها و تفسیرهای ضدونقیضی به گوش می رسد. در هر صورت اما سرمربی آرژانتینی قرمزها یک مشکل بزرگ دارد که آن هم مربوط به سنگینی سایه برانکو بر سرش می گردد. پیروز ترین مربی تاریخ باشگاه پرسپولیس (البته در کنار علی پروین) با سه قهرمانی متوالی لیگ برتر و مجموعا هفت جام از این تیم رفت و طبیعی است که الان همه عملکرد کالدرون را با او مقایسه نمایند. از قضا خود برانکو هم بعد از اخراج از الاهلی عربستان فعلا روی نیمکت هیچ تیمی نیست و طبیعتا احتمال بازگشتش به پرسپولیس وجود دارد. مجموعه این مسائل عرصه را بر کالدرون تنگ نموده و در این شرایط شاید تنها حمایت همه جانبه باشگاه از این مربی باعث گذار او از این مقطع سخت و سخت گردد؛ اتفاقی که باید با موضوع مدیرعامل باشگاه رخ بدهد. به همین دلیل محمدحسن انصاری فرد بعد از شکست سرخپوشان برابر شهر خودرو، با تاخیری 24 ساعته به پشتیبانی از کادر فنی پرداخت و گفت نهایت حمایت را از کالدرون انجام خواهد داد، اما کمی بعدتر یک خبر عجیب منتشر شد که می تواند زنگ خطر را برای قرمزها به صدا دربیاورد.

خبر نگران نماینده که البته زیر انبوهی از اخبار و حواشی مربوط به حکم سوپرجام و اتفاقات تیم امید گم شد، این بود که هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به محمدحسن انصاری فرد اختیار تام داده تا در خصوص مسائل فنی با گابریل کالدرون به بحث و گفتگو بپردازد. این خبر را یکی از خبرگزاری های رسمی و معتبر کشور منتشر کرد و نوشت با توجه به سوابق فوتبالی مدیرعامل سرخ ها، او مجاز است مسائل فنی تیم را زیر نظر بگیرد. این موضوع - که تکذیب هم نشد - از آن دست اتفاقاتی است که به وضوح شروع انشقاق و از هم گسیختگی در باشگاه را نشان می دهد. این یعنی باشگاه به نوعی نسبت به عملکرد مربی آرژانتینی دچار یأس و ناامیدی شده و برای او شریک تراشیده است؛ شریکی به اسم مدیرعامل که قدرت عزل او را هم دارد!

این در حالی است که تنها شش هفته از شروع مسابقات لیگ برتر می گذرد و هنوز برای داوری در خصوص کالدرون بسیار زود است. فراموش نکنیم او یک مربی حرفه ای و پرسابقه است که بسیار بعید به نظر می رسد زیر بار چنین مداخله هایی برود. او حتی با کاپیتان تیمش هم تعارف ندارد و زمانی که - درست یا غلط - احساس کرد جلال حسینی به دردش نمی خورد، او را بیرون نشاند. در این شرایط چطور ممکن است کالدرون از مدیرعامل باشگاه مشورت فنی بگیرد؟ از سوی دیگر اگر واقعا چنین اراده ای نزد مدیرعامل پرسپولیس وجود دارد، موضوع بسیار نگران نماینده است. محمدحسن انصاری فرد باید حامی واقعی سرمربی تیمش باشد، در غیر این صورت حتی انتشار زمزمه دخالت احتمالی باشگاه در کار مربی هم کالدرون را پیش بازیکنان از سکه می اندازد و مخل کار او می گردد. یا کالدرون را همین امروز بردارید یا محکم و مستقل نگهش دارید. راه میانه ای وجود ندارد و اگر باشد، بیراهه است. این را همه تجارب مشابه در تاریخ فوتبال ایران نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 29 آبان 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 466

به "خبر عجیبی که در پرسپولیس گم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر عجیبی که در پرسپولیس گم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید