حزب سوسیالیست ونزوئلا نامزدی مادورو را رسماً اظهار داشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دیوسدادو کابلو معاون حزب سوسیالیست ونزوئلا روز آدینه در نشست اعضای این حزب اظهار داشت که حزب سوسیالیست نیکلاس مادورو رئیس جمهور 55 ساله ونزوئلا را بطور رسمی برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری 2018 انتخاب نموده است.

حزب سوسیالیست ونزوئلا نامزدی مادورو را رسماً اظهار داشت

گفتنی است مادورو که در انتخابات ریاست جمهوری 2013 با اختلافی اندک برنده نهایی انتخابات و جانشین هوگو چاوز شد، نامزد برگزیده حزب سوسیالیست برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا در اواخر ماه آوریل 2018 است.

به رغم بحران شدید اقتصادی و تحریمهای خارجی، حزب حاکم ونزوئلا امیدوار است با انتخاب مادورو به عنوان نامزد این حزب در رقابتهای ریاست جمهوری، بر رقبای انتخاباتی خود غلبه کند؛

این درحالی است که اقدام دولتهای آمریکا، کانادا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در اتخاذ سیاستهای سختگیرانه علیه دولت ونزوئلا به بهانه نقض حقوق بشر و فساد گسترده در این کشور، به وجهه و اعتبار دولت مادورو در سراسر دنیا لطمه فراوانی زده است؛ به گونه ای که در حال حاضر بانکها و مؤسسات اقتصادی از همکاری با کاراکاس بیمناکند.

گفتنی است که رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (پنج شنبه) در سخنرانی خود در دانشگاه ایالتی تگزاس از احتمالِ برکناری نیکلاس مادورو از عرصه قدرت توسط ارتش ونزوئلا سخن گفت!

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 17 آذر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 507

به "حزب سوسیالیست ونزوئلا نامزدی مادورو را رسماً اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب سوسیالیست ونزوئلا نامزدی مادورو را رسماً اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید