حریری درباره تحریم های آمریکا علیه حزب الله چه موضعی گرفت؟

ایرنا نوشت: سعد حریری نخست وزیر لبنان گفت: من نیستم که تحریم های آمریکا را معین می کنم، اما تصور نمی کنم این تحریم ها متحدان حزب الله در داخل کشور را شامل گردد.

حریری درباره تحریم های آمریکا علیه حزب الله چه موضعی گرفت؟

این سخنان حریری در حالی مطرح شده که وی دوشنبه هفته به واشنگتن سفر نموده بود و در آنجا با بعضی مسئولان آمریکایی از جمله مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور گفت و گو نموده است.

همزمان با این گفت و گوها منابع خبری لبنانی و منطقه ای اعلام کردند که محور این گفت و گوها تحریم های جدید آمریکا علیه حزب الله و متحدانش از جمله شخصیت های مسیحی در لبنان خواهد بود.

در این میان حریری دیروز (سه شنبه) به بیروت بازگشت و همان روز در بازدید از فرودگاه بین المللی رفیق حریری گفت: من تحریم های آمریکا علیه حزب الله را معین نمی کنم.

به نوشته روزنامه الحیات، حریری پس از بازدید از فرودگاه در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص اینکه آیا تحریم های آمریکا افراد نزدیک به حزب الله و به عبارت بهتر وزیران مسیحی لبنان را شامل خواهد شد، گفت: اولا من معین کننده تحریم ها نیستم و این اتهاماتی است که از ابتدا علیه من مطرح شد، اما گمان نمی کنم چنین اتفاقی بیفتد.

حریری در شرح این مطلب اضافه نمود: اینکه آیا لبنان نیز هدف این تحریم ها است، باید گفت که ما روابط خوبی با وزیر خزانه داری آمریکا داریم و به طور مداوم این روابط را پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: من به آمریکا رفتم و در دیدار با مسئولان این کشور مسائل مختلفی طرح و آنالیز شد؛ معتقدم تحریم ها علیه ما نخواهد بود، با این حال نمی توانم چیزی را تایید کنم.

وی در خصوص سخنان اخیرش مبنی بر اینکه آسیب رساندن به ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیال ترقیخواه به مثابه آسیب رساندن به شخص او و نبیه بری رئیس مجلس لبنان است، گفت: روشن تر بگویم، آسیب به هر گروه سیاسی در لبنان آسیب به ما است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 4 مهر 1398 شناسه مطلب: 298

به "حریری درباره تحریم های آمریکا علیه حزب الله چه موضعی گرفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریری درباره تحریم های آمریکا علیه حزب الله چه موضعی گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید