جزئیات پیشنهاد قطعه سازان به وزیر صنعت

دبیر انجمن قطعه سازان با تشریح شروط آزادسازی واردات خودرو با تعرفه صفر، گفت: شرط ما برای این آزادسازی، صفر شدن تعرفه واردات مواد اولیه، آزادسازی قیمت خودرو و اختصاص یارانه 40 درصدی بابت خرید مواد اولیه داخلی است.

جزئیات پیشنهاد قطعه سازان به وزیر صنعت

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، مازیار بیگلو در گفت وگو با فارس گفت: بر اساس پیشنهادی که برای ارائه به وزیر صنعت آماده شده، قطعه سازان با آزادسازی واردات خودرو با تعرفه صفر موافق هستند به شرطی که برای این کار، صفر شدن تعرفه واردات مواد اولیه، آزادسازی قیمت خودرو و اختصاص یارانه 40 درصدی بابت خرید مواد اولیه داخلی نیز لحاظ گردد .

وی با اشاره به برگزاری جلسات انجمن قطعه سازان با سازنده های قطعات خودرو، گفت: در حال حاضر شرایط فراوری قطعات تا حدی تثبیت شده و در پی این مسئله نشست هایی به صورت مرتب در انجمن قطعه سازان با حضور فراورینمایندگان تشکیل می گردد و مسائل صنعتگران مورد پیگیری قرار می گیرد .

وی با اشاره به انجام مذاکرات بین قطعه سازان و مدیر عامل جدید ایران خودرو گفت: پیشنهاداتی برای بهبود وضعیت فراوری قطعات خودرو تهیه و به مدیر عامل ایران خودرو ارائه دادیم و خواستیم تا با رعایت عدالت، با قطعه سازان برخورد گردد و روند پرداخت مطالبات قطعه سازان به 120 روز برگردد تا قطعه سازی نباشد که در مدت بیشتر از 120 روز به مطالباتش برسد .

وی اضافه کرد: در خصوص قیمت گذاری نیز تقاضایی داشتیم تا به سمت آزادسازی قیمت خودرو حرکت کنیم .

بیگلو شرح داد: در این مورد سه شرط را با مدیرعامل ایران خودرو مطرح کردیم به طوری که شرایط وارداتخودرو با تعرفه صفر مهیا گردد، البته به شرطی که ما هم بتوانیم مواد اولیه مورد نیازمان را به با تعرفه صفر درصد وارد کنیم. همچنین قیمت خودرو آزاد گردد و مواد اولیه داخلی نیز با یارانه 40 درصدی به قطعه سازان ارائه گردد .

قیمت فعلی خودرو پایین تر از قیمت تمام شده است

وی با بیان اینکه این پیشنهاد را بر اساس مدل هایی که در کره، چین و ترکیه اجرایی شده مطرح نموده ایم، در پاسخ به این سوال که یکی از دلایل بازداشت مدیرعامل ایران خودرو، قیمت گذاری غیرمنطقی و گران فروشی اعلام شد، آیا قیمت فعلی خودرو بر اساس آنالیز قیمتی که قطعه سازان ارائه داده اند، معین شده یا اینکه خودروسازان قیمت خودرو را بسیار بالاتر از نرخ تمام شده معین نموده اند؟ گفت : قیمت خودرو در شرایط فعلی بسیار پایین تر از قیمت تمام شده فراوری است . 80 درصد قیمت خودرو به مواد اولیه و قطعات اختصاص دارد، وقتی قیمت آهن 3 برابر می گردد یا قیمت محصولات پتروشیمی داخلی 4 برابر می گردد، قیمت آلومینیوم و مس 3 یا 4 برابر می گردد چه اتفاقی برای قیمت تمام شده خودرو رخ می دهد؟

بیگلو در پاسخ به این سوال که یعنی گران فروشی در خودرو اتفاق نیفتاده است؟ گفت: خیر، به هیچ عنوان این طور نبوده است . تمام خودروهایی که در حال حاضر فروخته می شوند با زیان کامل عرضه می شوند، در این رابطه خودرو سازان زیان ده شده اند و به همین دلیل حاضر نیستند سر قیمت با قطعه سازان تعامل نمایند .

شرط برطرف انحصار از بازار خودرو

وی توضیح داد: همواره این بحث مطرح بوده که ما در بازار خودرو انحصار ایجاد می کنیم، حال می گوییم که آن انحصار را بردارید و هر خودرویی می خواهید با تعرفه صفر وارد کنید فقط تعرفه واردات مواد اولیه ما نیز به صفر برسد و شروط دیگر هم برقرار گردد .

وی در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد رقابت ایجاد گردد، باید واردات خودرو آزاد گردد و دیگر معین شرط پرداخت یارانه در تأمین مواد اولیه داخلی معنی ندارد، گفت: در چین، کره یا ترکیه مواد اولیه داخلی با تخفیف به فراورینمایندگان ارائه می گردد. در چین صنعتگران، مواد اولیه داخلی را 40 درصد زیر قیمت خریداری می نمایند .

خبرنگار فارس،گفت در حال حاضر صنعتگران ایرانی نیز از انرژی و نیروی کار ارزان قیمت برخوردارند . بیگلو پاسخ داد : انرژی را با قیمت جهانی ارائه دهند ولی تسهیلات بانکی را نیز با نرخ سود جهانی به فراورینمایندگان اختصاص دهند . چرا ما باید سود 36 درصد بابت تسهیلات بانکی بپردازیم ولی در چین سود 3 درصدی بابت این مسئله پرداخت گردد؟

وی تأکید کرد: مزیت کارگر و انرژی ارزان قیمت در ایران از طریق سود بالای تسهیلات بانکی از بین می رود حداقل در خصوص مواد اولیه داخلی باید قیمت پایین تری برای صنعتگران کشور در نظر گرفته گردد. زیرا به عنوان یک ایرانی، قسمتی از ثروت ملی، نفت و معادن کشور متعلق به ماست و حالا که فراورینماینده هم هستیم باید بیشتر هم تعلق گیرد .

دبیر انجمن قطعه سازان در پاسخ به این سوال که آیا این پیشنهاد را به وزارت صنعت هم ارائه نموده اید؟ گفت : قرار است در جلسه ای با وزیر صنعت این موضوع را مطرح کنیم .

وی اضافه کرد: اگر نهادی مخالفت کند، لطفا خودش جوابگو باشد و دیگر به خودروساز و قطعه ساز حمله نگردد .

زیان 25 هزار میلیارد تومانی خودروسازان

خبرنگار فارس پرسید اگر معتقدید گران فروشی خودرو اتفاق نیفتاده، پس فکر می کنید دلیل بازداشت مدیران خودرویی چه بوده است؟ بیگلو پاسخ داد: ما هم با ابهام روبه رو هستیم، ظاهراً قوه قضائیه و دولت در جریان بوده اند . سخنگوی دولت خاطرنشان کرد که باید دلیل گران فروشی آنالیز گردد احتمالاً این موضوع در حال آنالیز است .

وی اضافه کرد: ما منتظریم تا دادگاه مدیران برگزار گردد و ببینیم آیا برطرف اتهام می شوند یا خیر. آنچه مسلم است این است که تمام خودروهای فراوریی در کشور با زیان کامل فروخته می شوند به طوری که طی یک سال گذشته شرکت های خودروساز 25 هزار میلیارد تومان ضرر داده اند . این ضرر از اختلاف منفی قیمت تمام شده و فروش خودرو است .

در پرداخت مطالبات قطعه سازان عدالت رعایت گردد

وی در ادامه با تأکید بر لزوم رعایت عدالت در پرداخت مطالبات قطعه سازان، گفت : اگر یک قطعه ساز پولش را در کمتر از 120 روز از خودروساز تحویل می گیرد، باید مدت انتظارش به 120 روز برسد تا بقیه قطعه سازان نیز بتوانند پولشان را به جای 200 یا 300 روز، در مدت 120 روز از خودروساز تحویل بگیرند .

بیگلو توضیح داد: حداقل مدت زمان پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی سایپا 120 روز است ولی در ایران خودرو بعضی سازنده های بزرگ در کمتر از 120 روز پولشان را تحویل می گیرند و مطالبات بقیه سازنده ها نیز در مدت زمان بیشتری وصول می گردد .

انتهای پیغام ،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 17 مهر 1398 شناسه مطلب: 335

به "جزئیات پیشنهاد قطعه سازان به وزیر صنعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پیشنهاد قطعه سازان به وزیر صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید