جریمه 200 میلیون دلاری در انتظار یوتیوب

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، طبق گزارش های مختلف تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا درباره نقض قوانین حریم خصوصی بچه ها در یوتیوب، احتمالا جریمه ای 150 تا 200 میلیون دلاری برای گوگل (صاحب این پلتفرم) در بر خواهد داشت.

جریمه 200 میلیون دلاری در انتظار یوتیوب

این پرونده هم اکنون در وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا تحت بررسی است و کمیسیون تجارت فدرال آمریکا رای به تسویه آن داده است.

طبق گزارش های موجود کمیسیون تجارت فدرال آمریکا ماه گذشته این جریمه را تایید کرده است. در حال حاضر جزئیات دیگر این تسویه مشخص نیست.

این درحالی است که هفته گذشته یوتیوب از ممنوعیت تبلیغات هدف گیری شده برای بچه ها در پلتفرم خود خبر داد. البته مشخص نیست تصمیم یوتیوب به تسویه با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا مرتبط است یا خیر.

تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا درباره یوتیوب، زمانی آغاز شد که گروه های مختلف این پلتفرم را به نقض قوانین حفاظت از حریم خصوصی بچه ها در فضای آنلاین(COPPA) متهم کردند. به گفته این گروهها یوتیوب اطلاعات بچه ها کمتر از 13 سال را جمع آوری می کرده است. تاریخ برخی از این شکایت ها به 2015 میلادی مربوط است.

البته این نخستین باری نیست کهکمیسیون تجارت فدرال آمریکا به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی جریمه های سنگین برای شرکت های بزرگ فناوری مشخص می کند. در اوایل تابستان جاری فیس بوک با پرداخت جریمه ای 5 میلیارد دلاری توافق کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 327

به "جریمه 200 میلیون دلاری در انتظار یوتیوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه 200 میلیون دلاری در انتظار یوتیوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید