جاذبه های گردشگری اردبیل باید در سطح بین المللی معرفی گردد

استاندار اردبیل گفت: جاذبه ها و قابلیت های گردشگری استان اردبیل در حوزه های طبیعی و تاریخی باید در سطح بین المللی معرفی گردد.

جاذبه های گردشگری اردبیل باید در سطح بین المللی معرفی گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری اردبیل،اکبر بهنام جو استاندار اردبیل در جلسه آنالیز برنامه های اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل که در پاویون مجموعه جهانی شیخ صفی برگزار گردید، اظهار کرد: جاذبه ها و قابلیت های گردشگری استان اردبیل در حوزه های طبیعی و تاریخی باید در سطح بین المللی معرفی گردد.

او گفت: باید آمار واقعی مسافران و گردشگران استان اردبیل را در فصول مختلف به صورت دقیق داشته باشیم تا بتوانیم برنامه ریزی بهتری برای سال های آینده داشته باشیم.

استاندار اردبیل توضیح داد: ضروری است ارتباط و تعاملات خود را با استان های همجوار بیشتر کنیم تا بتوانیم از این طریق توسعه گردشگری استان را بهتر پیش ببریم.

بهنام جو ادامه داد: زمستان بیدار یک شعار نیست بلکه یک سیاست گذاری برای خارج کردن گردشگری استان از حالت تک فصلی است و برنامه های ما برای این حوزه کاملا عملیاتی است.

او اضافه نمود: در حوزه صنایع دستی نیازمند بازارهای جدید برای عرضه محصولات صنایع دستی هستیم و در این خصوص باید از قابلیت های کشورهای همسایه مانند آذربایجان استفاده کنیم.

استاندار اردبیل بیان نمود: برنامه های زمستان بیدار در سال های آینده باید پرمحتواتر و تاثیر گذارتر باشد تا بتوانیم در جذب گردشگران خارجی هدفمند تر عمل کنیم.

در این جلسه همچنین بهروز ندایی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه تشدید نظارت بر مراکز اقامتی و گردشگری باید بیشتر از گذشته انجام گیرد، اضافه نمود: برای جذب گردشگران خارجی باید تعاملات بیشتری با آژانس های ملی و بین المللی داشته باشیم.

او اضافه نمود: باید از نمونه های پیروز خارجی در سطح بین المللی استفاده کنیم تا بتوانیم با بومی سازی آنها الگوی پیروزی از یک استان گردشگری در سطح کشور معرفی کنیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 12 مهر 1398 شناسه مطلب: 318

به "جاذبه های گردشگری اردبیل باید در سطح بین المللی معرفی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری اردبیل باید در سطح بین المللی معرفی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید