ثبت بیش از 17 میلیون نفر شب اقامت از 28 اسفند 97 تا 3 فروردین 98 ، پیگیری ثبت جهانی اورامانات و تاق بستان

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به استان کرمانشاه سفر کرده است، عصر امروز از معبد آناهیتا در شهر کنگاور بازدید کرد.

ثبت بیش از 17 میلیون نفر شب اقامت از 28 اسفند 97 تا 3 فروردین 98 ، پیگیری ثبت جهانی اورامانات و تاق بستان

به گزارش خبرنگاران، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز یکشنبه 4 فروردین 98 در بازدید از معبد آناهیتا در جریان وضعیت این معبد قرار گرفت و دستورات لازم در خصوص اقدامات مرمتی در این معبد را صادر کرد.

مونسان در حاشیه این بازدید، در جمع خبرنگاران گفت: برنامه ریزی منسجم خواهیم کرد که هرچه سریعتر کارهای مرمت و بازسازی معبد آناهیتا انجام شود. اینجا یک مرکز تاریخی ارزشمند در کشور است و این قول را به مردم کنگاور خواهم داد تا این اقدامات انجام شود.

او در ادامه به آمار مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در نوروز امسال شاهد رونق گردشگری هستیم و بر اساس آمارها، خوشبختانه بالغ بر 17 میلیون نفر شب اقامت از 28 اسفند 97 تا سوم فروردین 98 ثبت شده است و 21 درصد رشد را نشان می دهد.

مونسان گفت: علی رغم وضعیت آب و هوایی این تعداد از سفر نشان می دهد مردم به گردشگری علاقه مند هستند و تمهیدات لازم برای ارائه خدمات مناسب به گردشگران نوروزی اندیشیده شده است.

او در ادامه به بازدید های خود از منطقه اورامانات اشاره کرد و افزود: این یک منطقه زیبای تاریخی و طبیعی است و اعتقاد داریم موضوع ثبت جهانی این منطقه باید پیگیری شود، ضمن این که اعتقاد داریم تاق بستان نیز قابلیت ثبت جهانی را دارد که البته این منطقه زیبا دارای معارض هایی هست که این معارض ها برای ثبت جهانی باید برطرف شود.

معاون رئیس جمهوری گفت: سال 97 تمام تمرکز خود را بر این گذاشته بودیم که گردشگری غرب کشور رونق یابد چرا که غرب کشور دارای ظرفیت های و جاذبه های بی نظیری است و آمارهای نوروز 98 نشان می دهد که تعداد بسیار زیادی از گردشگران به سمت غرب کشور سفر کرده اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، همچنین امروز از بازار تاریخی کرمانشاه نیز بازدید به عمل آورد.

او در این بازدید، با تعدادی از شهروندان و مردم کرمانشاه از نزدیک دیدار و گفت و گو کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 9 تیر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 173

به "ثبت بیش از 17 میلیون نفر شب اقامت از 28 اسفند 97 تا 3 فروردین 98 ، پیگیری ثبت جهانی اورامانات و تاق بستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت بیش از 17 میلیون نفر شب اقامت از 28 اسفند 97 تا 3 فروردین 98 ، پیگیری ثبت جهانی اورامانات و تاق بستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید