تمرینات نظامی 2019 ناتو در گرجستان شروع شد

باکو -خبرنگاران- تمرینات نظامی بین المللی LOGDEV 2019 سازمان ناتو برای توسعه مهارت های لجستیکی، روز دوشنبه در پایگاه نظامی وازیانی گرجستان در حومه تفلیس پایتخت این کشور شروع شد.

تمرینات نظامی 2019 ناتو در گرجستان شروع شد

به گزارش خبرنگاران از پایگاه خبری آپسنی به نقل از وزارت دفاع گرجستان، در این تمرینات نظامی فرماندهی و ستادی 12 کشور عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و فعال در برنامه های این سازمان نظامی حضور دارند.

نام (Logistics Development) که به اختصار LOGDEV نامیده شده اصلاح اختصاری به معنای توسعه لجستیکی است.

لوان ایزوریا وزیر دفاع گرجستان در این ارتباط گفت: گرجستان برای نخستین بار میزبان تمرینات بین المللی لجستیکی ناتو می گردد و هدف از برگزاری آن مطابق کردن ظرفیت های لجستیکی گرجستان با استانداردهای ناتو می باشد.

در این تمرینات نظامی لجستیکی نزدیک به یکصد و 30 نظامی از گرجستان، جمهوری آذربایجان، آلبانی، آمریکا، بوسنی و هرزگووین، مقدونیه شمالی، مونته نگرو، صربستان، اوکراین، کرواسی، فنلاند و سوئد حضور دارند.

استیون متسون مسوول برنامه توسعه لجستیکی ستاد مشترک J-7 آمریکا گفت : انتقال ارتش و موفقیت عملیات نظامی بیشتر به ظرفیت های لجستیکی بستگی دارد.

وی گرجستان را شریک مهم ناتو عنوان نمود و اضافه نمود: این کشور همه تعهدات بین المللی خود را بصورت جدی اجرا می نماید و در تمرینات نظامی مختلف نیز مشارکت دارد.

این تمرینات بین المللی با مساعدت فرماندهی نظامی آمریکا در اروپا تا 17 ماه می (27 اردیبهشت) جاری ادامه خواهد داشت.

دولت گرجستان عضویت در ناتو و اتحادیه اروپا را اولویت سیاست خارجی خود اعلام نموده و بر این مبنا همه ساله میزبان چند تمرین نظامی ناتو می باشد.

در این حال سالومه زورابیشویلی رییس جمهوری گرجستان هفته گذشته، استقرار پایگاه نظامی آمریکا در خاک این کشور را امکان ناپذیر دانست و گفت که تحقق این اقدام می تواند واکنش های روسیه و دیگر کشورهای منطقه را در پی داشته باشد.

این درحالی است که حزب سیاسی اتحاد میهن پرستان گرجستان به تازگی خواهان بی طرفی نظامی این کشور شده و گفت که در آینده نزدیک در این ارتباط تظاهرات اعتراض آمیز برگزار خواهد نمود.

شبک** خاورم ** 337**9241**1392

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 27 تیر 1398 شناسه مطلب: 197

به "تمرینات نظامی 2019 ناتو در گرجستان شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرینات نظامی 2019 ناتو در گرجستان شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید