تعرفه 70 قلم کالا برای ایران صفر می گردد

خبرنگاران: وزیر نیرو با بیان اینکه از اوایل آبان ایران رسما وارد اتحادیه مالی اوراسیا خواهد شد، گفت: پس از پیوستن ایران به این اتحادیه 864 قلم کالا از سوی دو طرف مشمول تجارت ترجیحی خواهد شد.

تعرفه 70 قلم کالا برای ایران صفر می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، رضا اردکانیان در مصاحبه با گفت وگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه تیرماه سال جاری قانون پیوستن ایران به اتحادیه مالی اوراسیا توسط رئیس جمهور ابلاغ شده است، گفت: امروز نیز در محل دبیرخانه این کمیسیون در مسکو یادداشت رسمی میان ایران و دبیرکل اتحادیه مالی اوراسیا مبادله شده است تا براین اساس ظرف 60 روز این موافقتنامه عملیاتی خواهد شد.

وی به عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری های مشترک مالی ایران و روسیه با تاکید بر اینکه از اوایل آبان سال جاری ایران رسما وارد اتحادیه مالی اوراسیا خواهد شد، ادامه داد: پس از پیوستن ایران به این اتحادیه 864 قلم کالا از سوی دو طرف مشمول تجارت ترجیحی خواهد شد که 503 قلم کالا برای ما دارای تعرفه های ترجیحی است و می توانیم آن ها را صادر کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه تعرفه 70 قلم کالا برای ایران صفر خواهد بود، اضافه نمود: ایران برای نخستین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که در یک موافقتنامه مالی منطقه ای به شکل فعال وارد می گردد و از این طریق می تواند از مرزهای زمینی جمهوری ارمنستان و مرزهای آبی با روسیه و قزاقستان در بازارهای این اتحادیه حضور پیدا کند.

اردکانیان با تاکید بر اینکه پس از پیوستن ایران به اتحادیه مالی اوراسیا جهش بزرگی در صادرات غیرنفتی رخ خواهد داد، ادامه داد: مجموع ارزش صادرات و واردات کشورهای عضو این اتحادیه حدود 753 میلیارد دلار است، بنابراین بازار بزرگی در انتظار کشور ما خواهد بود.

وی اضافه نمود: سران این اتحادیه نیز از رئیس جمهور کشورمان دعوت نموده اند تا در اجلاس بعدی این اتحادیه که مهرماه سال جاری به میزبانی نخست وزیر ارمنستان در ایروان برگزار خواهد شد شرکت نمایند.

وزیر نیرو اظهار امیدواری کرد که پیوستن ایران به اتحادیه مالی اوراسیا دریچه بسیار موثری برای توسعه روابط مالی و منطقه ای باشد و فرصت های شغلی فراوانی را در بخش های مختلف برای کشورمان ایجاد کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: parspic.net شناسه مطلب: 330

به "تعرفه 70 قلم کالا برای ایران صفر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه 70 قلم کالا برای ایران صفر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید