تشکیل 8 پرونده احتکار کالا به ارزش 30 میلیارد تومان در هرمزگان

به گزارش خبرنگاران، به نقل از صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، عبدالرضا پیروی منش اعلام نمود: بیشتر کالاهای احتکار گردیده مواد غذایی آهن آلات و لوازم یدکی خودرو است که در بازرسی از انبارهای شهرستان بندرعباس کشف و ضبط گردید.

تشکیل 8 پرونده احتکار کالا به ارزش 30 میلیارد تومان در هرمزگان

پیروی منش اضافه کرد: فروش کالاهای کشف گردیده به قیمت های مصوب در بازار از مصوبات ستاد مبارزه با اختفا و احتکار کالا در هرمزگان است. ستاد مرکزی مبارزه با اختفا و احتکار کالا از سیزدهم مرداد در بندرعباس تشکیل گردید و این ستاد در شهرستان های میناب – رودان و بندرلنگه هم فعال است.

همچنین مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان اظهار داشت: قضات و کارشناسان این اداره کل در گشت های مشترک با بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان هر روز انبارهای استان را رصد می نمایند.

مرتضی مدنی اضافه کرد: صاحبان کالا و مسئولان انبارها موظف اند اول تا پنجم هرماه موجودی کالاهای خود را در سامانه سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان ثبت نمایند.

وی با بیان اینکه در صورت ثبت نگردیدن کالاهای انبار در این سامانه موجودی انبار احتکار محسوب و توقیف می گردد، توضیح داد: صاحبان و مسئولان انبار در صورت احتکار برای مرتبه نخست هفتاد درصد موجودی انبار جریمه نقدی می شوند و در صورت تکرار هم متخلف معادل سه برابر قیمت کالاهای احتکار گردیده در بازار جریمه می گردد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 29 مرداد 1397 شناسه مطلب: 16

به "تشکیل 8 پرونده احتکار کالا به ارزش 30 میلیارد تومان در هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل 8 پرونده احتکار کالا به ارزش 30 میلیارد تومان در هرمزگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید