تدوین برنامه های 6 ماهه دوم دانشجویان حامی محیط زیست

برنامه های 6 ماهه دوم دانشجویان حامی محیط زیست سراسر کشور تعیین و اعلام شد.

تدوین برنامه های 6 ماهه دوم دانشجویان حامی محیط زیست

به گزارش خبرنگاران، مهدی کاظمی، رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در مراسم اختتامیه چهارمین گردهمایی دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی کشور گفت: از سال 89 و 90 گروه های دانشجویی فعال در حوزه محیط زیست را شناسایی کردیم و در بهار و زمستان سال گذشته نشست هایی برگزار گردید که طی آن 174 گروه علمی که در حوزه محیط زیست در دانشگاه های کشور فعال هستند، جمع شده و در قالب 8 منطقه، شورای 7 نفره انتخاب کردند.

وی با اشاره به اینکه دیروز و امروز(سه شنبه و چهارشنبه 24 و 25 مهرماه) چهارمین گردهمایی دانشجویان حامی محیط زیست با حضور اعضای شوراهای مرکزی دانشجویان محیط زیست کشور برگزار گردید اظهار کرد: در نتیجه برگزاری کارگاه ها و نشست های صورت گرفته طی دو روز، برنامه های شوراهای مرکزی مناطق 8 گانه معین شد.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با اشاره به برنامه های تدوین شده در کارگروه های آب و اکوتوریسم گفت: برای کارگروه آب، کمیته هایی برای آموزش، فراوری محتوا و همچنین اطلاع رسانی و ارتباط با تاثیرگذاران حوزه بحران آب تشکیل شد. همچنین قرار شد در این کارگروه، ایده هایی مثل استفاده از تالاب های دست ساز مورد مطالعه قرار گیرد. همچنین برنامه ریزی شده که پتانسیل دانشجویان غیرفعال برای فعالیت در حوزه محیط زیست شناسایی گردد.

وی ادامه داد: ایجاد کانون های فراوری محتوا در حوزه آب و تمرکز روی استارت آپ ها در مسائل مربوط به آب مورد توجه قرار گرفته است همچنین کارگاه های توانمندسازی فعالان حوزه آب و کمپین ها و همچنین استفاده از اردوهای جهادی برای آموزش در حوزه آب مطرح شده است.

کاظمی اظهار کرد: در حوزه اکوتوریسم گروه های دانشجویی شعاری را انتخاب نموده اند. این شعار بر حفاظت از محیط زیست و تنوع زیستی همراه با کارآفرینی و یاری به اقتصاد محلی تاکید دارد. شبکه سازی و ارتباط با متخصصان نیز از مهم ترین برنامه های مربوط به کارگروه اکوتوریسم است.

رییس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در ادامه برنامه های شش ماهه دوم مناطق 8 گانه شوراهای مرکزی دانشجویان حامی محیط زیست را بیان کرد.

درختکاری، انتشار نشریه های محیط زیستی، کمپین سازی جهت جلب مشارکت عمومی برای مطالبات زیست محیطی، مدیریت پسماند و تفکیک زباله، پاکسازی در مناسبت های مختلف محیط زیستی و آموزش محیط زیستی در مدارس از جمله برنامه های تدوین شده برای شش ماهه دوم امسال است که توسط گروه های دانشجویی حامی محیط زیست سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

در سرانجام مراسم اختتامیه چهارمین گردهمایی دانشجویان حامی محیط زیست از تعدادی از اعضای شورای مرکزی دانشجویان حامی محیط زیست با حضور پروین فرشچی، معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، داود میرشکار، مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان محیط زیست و تعدادی از مسئولان استانی جهاد دانشگاهی تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 30 بهمن 1397 شناسه مطلب: 84

به "تدوین برنامه های 6 ماهه دوم دانشجویان حامی محیط زیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین برنامه های 6 ماهه دوم دانشجویان حامی محیط زیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید